Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

"Narodowy Kryzys Zdrowia". Ministerstwo zaprasza przedstawicieli na rozmowy

8
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia chce się spotkać z organizatorami akcji "Narodowy Kryzys Zdrowia" i porozmawiać o ich postulatach. Według nieoficjalnych informacji przedstawiciele akcji zgodzili się na spotkanie i miałoby się ono odbyć 26 września.

Pod postulatami "Narodowego Kryzysu Zdrowia" podpisali się już prezesi 24 Okręgowych Rad Lekarskich
Pod postulatami "Narodowego Kryzysu Zdrowia" podpisali się już prezesi 24 Okręgowych Rad Lekarskich (Wikimedia Commons CC BY-SA, Alina Zienowicz)

O sprawie poinformował RMF FM – według informacji ich dziennikarzy przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia chcą się spotkać z organizatorami akcji "Narodowy Kryzys Zdrowia".

Na razie nie wiadomo gdzie spotkanie miałoby mieć miejsce – natomiast, według informacji RMF, ma się odbyć w przyszły czwartek, tj. 26 września. Nieoficjalnie organizatorzy są chętni zasiąść do rozmów.

Organizatorzy akcji "Narodowy Kryzys Zdrowia" domagają się m.in. większych pieniędzy na ochronę zdrowia – zgodnie z ich żądaniami, nakłady na ochronę zdrowia miałyby wynieść minimalne 6,8 proc. PKB w 2021 i finalnie 9 proc. PKB w 2030. Oprócz tego, chcieliby szybszego i skuteczniejszego leczenia onkologicznego i kardiologicznego, a także krótszego czasu oczekiwania na badania.

Zobacz także: Zobacz także: Służba zdrowia. Ministerstwo zaostrza kontrole

Pod powyższymi postulatami podpisali się wszyscy prezesi 24 Okręgowych Rad Lekarskich. Do akcji włączają się kolejne organizacje, np. związek psychologów.

Akcja "Narodowy Kryzys Zdrowia" rozpoczęła się 9 września i ma zwrócić uwagę na problemy dotykające środowiska lekarskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Justa
4 lata temu
Kiedy powstanie Spitex? Osoby niepełnosprawne i starsze potrzebują zmiany systemu ! Podejście indywidualne dla każdego I wszędzie!
Anna
4 lata temu
Przecież jest taki deficyt że zatrudnią ukraincow i z nimi to już się nie dogadasz.U nas tak jest ((
Kazek
4 lata temu
To już jest przesada, ileż można. Dlaczego kierowcy nie mogą dorabiać? Dlaczego lekarze mogą pracować a nawet być nie obecni w miejscu pracy? :/
dodo
4 lata temu
Najpierw pacjenci żądają poprawy jakości wykonywanej przez lekarzy pracy jak i szacunku wobec pacjentów. Bo z naszych pieniedzy żyją z podatników.
dodo
4 lata temu
Najpierw pacjenci żądają poprawy jakości wykonywanej przez lekarzy pracy jak i szacunku wobec pacjentów. Bo z naszych pieniedzy żyją z podatników.