Notowania

"Narodowy Kryzys Zdrowia". Ministerstwo zaprasza przedstawicieli na rozmowy

Ministerstwo Zdrowia chce się spotkać z organizatorami akcji "Narodowy Kryzys Zdrowia" i porozmawiać o ich postulatach. Według nieoficjalnych informacji przedstawiciele akcji zgodzili się na spotkanie i miałoby się ono odbyć 26 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Pod postulatami "Narodowego Kryzysu Zdrowia" podpisali się już prezesi 24 Okręgowych Rad Lekarskich (Fot: Alina Zienowicz)

O sprawie poinformował RMF FM – według informacji ich dziennikarzy przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia chcą się spotkać z organizatorami akcji "Narodowy Kryzys Zdrowia".

Na razie nie wiadomo gdzie spotkanie miałoby mieć miejsce – natomiast, według informacji RMF, ma się odbyć w przyszły czwartek, tj. 26 września. Nieoficjalnie organizatorzy są chętni zasiąść do rozmów.

Organizatorzy akcji "Narodowy Kryzys Zdrowia" domagają się m.in. większych pieniędzy na ochronę zdrowia – zgodnie z ich żądaniami, nakłady na ochronę zdrowia miałyby wynieść minimalne 6,8 proc. PKB w 2021 i finalnie 9 proc. PKB w 2030. Oprócz tego, chcieliby szybszego i skuteczniejszego leczenia onkologicznego i kardiologicznego, a także krótszego czasu oczekiwania na badania.

Zobacz także: Służba zdrowia. Ministerstwo zaostrza kontrole

Pod powyższymi postulatami podpisali się wszyscy prezesi 24 Okręgowych Rad Lekarskich. Do akcji włączają się kolejne organizacje, np. związek psychologów.

Nadchodzi kolejny protest fizjoterapeutów.
Protest fizjoterapeutów. Akcja w co najmniej 100 szpitalach

Akcja "Narodowy Kryzys Zdrowia" rozpoczęła się 9 września i ma zwrócić uwagę na problemy dotykające środowiska lekarskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

Lekarz GminnyPodnieść pensje lekarzom od 15 tys wzwyż, wywalić łóżka lekarzom ze szpitali i zakazać lekarzom pracy w innych klinikach, szpitalach czy … Czytaj całość

18-09-2019

pacjent01Akcja "Narodowy Kryzys Zdrowia" rozpoczęła się 9 września i ma zwrócić uwagę na problemy dotykające środowiska lekarskiego. Tzn jakie ...??? … Czytaj całość

18-09-2019

polkaCiekawe, czy spotkania będą równie owocne jak te z nauczycielami?

Rozwiń komentarze (8)