Notowania

Nauczyciele zakładają nowy związek. Krytycznie patrzą na Kartę nauczyciela

Chcą zrzeszać i walczyć o prawa młodych pedagogów. "Solidarność" ich zawiodła, a ZNP mają za związek reprezentowany głównie przez starszych nauczycieli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Związek Zawodowy Pracowników Oświaty "Ja Nauczyciel'ka" taką miałby nazwę przyjąć nowy związek.

Pomysł wśród młodych nauczycieli zyskuje coraz większe grono zwolenników - pisze "Rzeczpospolita". Za inicjatywą stoi fundacja "Ja, Nauczyciel", która była jedną z sił napędowych strajku nauczycieli.

Związek Zawodowy Pracowników Oświaty "Ja Nauczyciel'ka", bo taką miałby nazwę przyjąć, za cel stawia sobie poniesienie płac nauczycieli, poprawę warunków pracy i sytuację w szkolnictwie, chce też zmian zasad awansu zawodowego nauczycieli - wylicza "Rz". Czym więc różni się od pozostałych związków nauczycielskich?

Obejrzyj także: ZNP ma pomysł na pensje nauczycieli. Chcą je powiązać ze średnią krajową

Reforma edukacji w praktyce. Nauczyciele zostają bez pieniędzy
Nauczyciele bez pensji za listopad. To przez strajk

Ja Nauczyciel'ka chce zrzeszać i walczyć o prawa młodych pedagogów. "Solidarność" ich zawiodła, a ZNP ma za związek reprezentowany głównie przez starszych nauczycieli.

Solidarność RI: w czwartek będziemy protestować pod Kancelarią Premiera

Poza tym nie są tak przywiązani do Karty nauczyciela, jak ich starsi koledzy. Wielu nauczycieli pracuje w szkołach niepublicznych, a ich Karta nie dotyczy. Uważają też, że dobry nauczyciel obroni się sam i nie trzeba mu do tego Karty – tłumaczy na łamach dziennika Marcin Korczyc, jeden z liderów ruchu i wiceprezes fundacji "Ja, Nauczyciel".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2019

SuperMimo długiego stażu pracy w szkole nie jestem przywiązana do Karty Nauczyciela. Marzę, aby pracować 8 godzin dziennie. Macie gotowe systemy do … Czytaj całość

11-12-2019

DXWUTOPIA ! W publicznej szkole największy wpływ na obsadę stanowisk ma Starostwo lub Urząd Miasta nawet dyrektor nie ma nic do powiedzenia a tu … Czytaj całość

11-12-2019

maniekMinisterstwo powinno wprowadzić zakaz strajku dla tej grupy zawodowej , nauczyciel ma uczyć a nie strajkować. 10 m-cy pracy to za dużo dla niego ?

Rozwiń komentarze (37)