Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Nauka zdalna może wrócić. "Rząd szykuje się na kryzys"

321
Podziel się:

Dyrektor zamknie szkołę, gdy będzie zimno, a najpóźniej trzeciego dnia wprowadzi naukę zdalną – pisze "Rzeczpospolita". Przedstawiciel Związku Miast Polskich zastrzega, że gminy z pewnością nie będą oszczędzać na ogrzewaniu szkół, chyba że zacznie brakować energii.

Nauka zdalna może wrócić. "Rząd szykuje się na kryzys"
Uczniowie mogą zimą wrócić do nauczania zdalnego - pisze "Rz" (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Jak czytamy, od września zaczną obowiązywać przepisy, zgodnie z którymi zimne klasy, mróz, duże imprezy lub COVID-19 będą uzasadnieniem dla zamknięcia szkół i przedszkoli, a po dwóch dniach – przejścia w tryb nauki zdalnej.

"Rząd szykuje się na kryzys energetyczny"

O zawieszeniu zajęć i przejściu na naukę online zadecyduje dyrektor.

Rząd niewątpliwie szykuje się na kryzys energetyczny. Gminy z pewnością nie będą oszczędzać na ogrzewaniu szkół, chyba że energii po prostu zacznie brakować. Nauka online w takiej sytuacji to rozsądne rozwiązanie, bo odbiorcom indywidualnym ogrzewanie zostanie wyłączone w ostatniej kolejności – mówi "Rz" Marek Pleśniar z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty.

Dziennik zwraca uwagę, że przepisy pozwalające na zamykanie szkół z powodu mrozów obowiązują od lat. – Dzieci po zamknięciu placówki musiały jakoś nadrobić zaległości. Obecna zmiana prawa jest reakcją na pojawienie się nauki online – wyjaśnia gazecie Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dzieci wrócą do szkół wcześniej. Dr Durajski: strzał w kolano

Nauka zdalna może wrócić

"Rz" tłumaczy, że obecnie to, w jaki sposób zamyka się szkoły czy przedszkola, reguluje rozporządzenie z 2002 r.

Zgodnie z nim w pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, musi być przynajmniej 18 stopni ciepła. Gdy jest mniej, dyrektor zawiesza zajęcia, zawiadamiając organ prowadzący. Dyrektor może też, za zgodą samorządu, zamknąć szkołę, gdy temperatura wynosi -15 stopni lub mniej – czytamy.

Teraz przepisy o zawieszeniu działania placówki zostaną przeniesione do ustawy. Dodana zostanie też możliwość przejścia po dwóch dniach na kształcenie zdalne – wskazuje dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(321)
obywatel
2 lata temu
A co jak ja w gospodarstwie domowym też chcę oszczędzać np na prądzie - brak możliwości połączenia przez internet. zadania będziemy gołębiami odsyłac?
Nerw
2 lata temu
Aha czyli oni nie zapewnią ogrzewania w szkole ale ja w domu muszę? Mam na 8 dodatkowych godzin podnieść ogrzewanie w domu, bo dziecko będzie się uczyć i oczywiście zużywać więcej prądu bo Ci nieudacznicy bawią się w rządzenie krajem?
gęsićki
2 lata temu
Wg. GUS "Rząd" eksportuje węgiel w rekordowych ilościach, płaci kopalniom by nie wydobywały, oto przyczyna braku węgla. kaczyński przecież mówił że będziemy mieć elektrownie na węglowodany więc mamy.
Mistrzu
2 lata temu
Szczególnie docenione powinno zostać nauczanie wuefu online. Ciężka, katorżnicza praca xD
Jaki
2 lata temu
Acha nauka zdalna w domach, w ktorych tez nie będzie prądu i ogrzewania 😆
...
Następna strona