Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa. Kaleta mówi o obsadzaniu stanowisk

- Czynnikiem decydującym o obsadzie stanowisk w spółkach skarby państwa powinny być kompetencje i nie jest przeciwwskazaniem, jeśli dana osoba ma powiązania z zapleczem politycznym - uważa polityk Solidarnej Polski Sebastian Kaleta. To o tyle ciekawe stanowisko, że jego partia w czasie gdy była w opozycji ostro potępiała nepotyzm w spółkach i obsadzanie stanowisk z klucza politycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sebastian Kaleta jest współpracownikiem szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK)

- Zarządzanie spółkami skarbu państwa zawsze budzi duże emocje. Wbrew temu, co się mówi w mediach, Solidarna Polska nie jest głównym aktorem w kreowaniu tej polityki kadrowej. W mediach ciągle czytamy o jakiś wielkich wpływach Solidarnej Polski, a w tym zakresie jest odmiennie - powiedział Kaleta w radiu RMF FM.

- Podczas negocjacji (koalicyjnych - red.) przygotowano specjalny raport, który miał pokazywać, czy rzeczywiście dochodzi do jakiegoś nadmiernego powiązania osób, które zarządzają największymi spółkami skarbu państwa z tym czynnikiem politycznym - opowiadał polityk. - Okazało się, że Solidarna Polska ze wszystkich partii koalicyjnych ma najmniejszy udział w zarządzaniu spółkami skarbu państwa - dodał.

Giertych o zarzutach dla Leszka Czarneckiego: mafijne porachunki

Kontynuując wypowiedź rzucił, że w przypadku ludzi powiązanych z Solidarną Polską w spółkach skarbu państwa jest to liczba 0.5 proc. Dopytywany przez dziennikarza, czy pół procenta wszystkich stanowisk w spółkach jest obsadzonych przez ludzi powiązanych z Solidarną Polską szybko zmienił temat i już do tej liczby nie wrócił. To o tyle ważne, że jeżeli rzeczywiście tak jest, to oznacza, że zatrudnienie znalazła spora rzesza ludzi z klucza politycznego.

Prowadzący przypominał politykowi, że Solidarna Polska zdecydowanie potępiała obsadzanie spółek z klucza politycznego, ale kiedy była w opozycji. Teraz, kiedy współtworzy rząd, już o tym nie mówi. Kaleta ripostował, że pozostałe dwie partie koalicyjne, czyli PiS i Porozumienie mają większy udział w podziale stanowisk.

Podsumowując Kaleta dodał, że "zawsze powinny decydować kompetencje, a w dużych spółkach te kompetencje generalnie mają związek z politykami państwa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2020

Dojna zmiana MaliniakaKaleta..buahahahhahah kompetencje...buahahahhahahaha w piSS? buahahhahahh

22-09-2020

ewapan brewka jakis taki mocno zdenerwowany , teraz bedzie juz tylko z gorki , czas czysca i rozliczenia za grzechy tuz tuz ....

22-09-2020

dfgteraz im nie przeszkadza zaplecze partyjne

Rozwiń komentarze (207)