Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
5 milionów Polaków to e-klienci

5 milionów Polaków to e-klienci

Liczba osób kupujących lub zamawiających towary i usługi przez internet wzrosła w ubiegłym roku o prawie 1 mln do blisko 5 mln - podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w piątkowym komunikacie, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Najnowsze badania - przeprowadzone na zlecenie UOKiK przez TNS OBOP - pokazują, że do skorzystania z wirtualnych zakupów zachęca nas przede wszystkim cena - stwierdziło tak aż 61% respondentów. Równie istotna jest wygoda - brak konieczności wychodzenia z domu chwali 58% badanych, natomiast możliwość kupowania przez całą dobę - 42% - czytamy dalej.

Najchętniej w wirtualnych sklepach kupujemy odzież, obuwie i książki - robi to co drugi ankietowany, podał UOKiK. Mężczyźni najczęściej sięgają po książki (42%), sprzęt komputerowy (42%) oraz AGD i RTV (41%). Kobiety przede wszystkim wybierają odzież i obuwie (58%), książki (45%) oraz sprzęt AGD i RTV (30%).

wyniki, usługi, handel, sklepy, intrenet
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
palzen
77.223.224.* 2008-03-16 15:18
Najgorszy sklep to "Zadowolenie.pl". Nie polecam. Nie załatwiają reklamacji. Wykręcając się od zobowiązań na wszystkie sposoby, zwalając winę na producenta. Odradzan tam zakupy.