Notowania

jacek cichocki
20.10.2012 10:00

Anonymous szykuje kolejny atak. ABW ostrzega

Anonimowi zapowiedzieli zmasowaną akcję. To protest przeciw projektowi INDECT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Trebaffetti/iStockphoto)

Anonimowi znowu uderzą. Grupa hakerów Anonymous zapowiedziała na dziś zmasowane ataki na strony internetowe instytucji państwowych na całym świecie.

Szef MSW Jacek Cichocki podkreśla, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wysyłała do instytucji publicznych ostrzeżenia o możliwości ataku. Podkreślił, że taki atak jest także sprawdzianem, czy administratorzy poszczególnych rządowych stron uwzględnili te ostrzeżenia. Każdy z nich powinien być na taką okoliczność przygotowany.

Anonymous zapowiedział m.in. atak na strony polskich uczelni zaangażowanych w projekt INDECT.Projekt ma na celu stworzenie systemu wykrywania sytuacji niebezpiecznych np. przy użyciu monitoringu miejskiego.

Jak przekazał Zbigniew Engiel z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery, organizatorzy akcji o kryptonimie - operacja _ Truman Show _ - starają się szeroko rozpowszechniać w sieci niektóre informacje o planowanych atakach. Jednym z takich miejsc jest ogólnodostępne forum. Bardziej zaangażowani internauci kontaktują się z aktywistami np. poprzez IRC (jedna z usług sieciowych umożliwiająca rozmowę na kanałach tematycznych lub prywatną z inną podłączoną aktualnie osobą).

Zgodnie z przekazywanymi informacjami, środowisku Anonymous chodzi m.in. o sprzeciw wobec Europejskiego Projektu Czystego Internetu, projektu INDECT, czy wobec zmian w ustawie o zapobieganiu epidemiom.

Poprzedni duży atak Anonymous na strony polskiego rządu i prezydenta zdarzył się na początku roku, kiedy ważyły się losy uregulowań ACTA. Tym razem anonimowi ostrzegają, że nie tylko mogą zablokować strony internetowe, ale także opublikować prywatne dane zwolenników zaostrzania przepisów, dotyczących wolności w sieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Hakerzy atakują. Bo mają dość korupcji W związku z tym jest ona niedostępna. Na portalach społecznościowych hakerzy nie wskazali konkretnego motywu politycznego. Napisali tylko, że mają dość.
Anonymous zaatakują kraj. Start: 14.30 Do akcji ma dojść o 14.30 - poinformowano na jednym ze znanych portali internetowych.
Kolejne ataki hakerów. Tym razem padło na... Nieformalne ugrupowanie hakerów Anonymous twierdzi, że to ono zablokowało stronę internetową brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.
Tagi: jacek cichocki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz