Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
programiści
25.11.2018 18:41

Codeheroes wygrywa HackYeah. Nagroda PKO BP trafia też do Team AI Meetup

Rozstrzygnięto konkurs HackYeah, który w weekend odbywał się w Warszawie. Zdobywcą pierwszej nagrody w konkursie programistów został zespół Codeheroes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
W ścieżce Finanse i Inwestycje, której sponsorem był bank PKO BP, zwyciężył zespół Team AI Meetup

W sumie w rywalizacji wzięło udział ok. 3 tys. osób.

HackYeah to konkurs informatyczny (tzw.hackathon). Rywalizowały w nim zespoły programistów, którzy mieli stworzyć gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów. Najlepszy okazała się drużyna Codeheroes. Zwycięstwo przyniosło im opracowanie narzędzie do pomocy w zarządzaniu finansami osobistymi, które wykorzystuje chatbota do komunikacji z klientem.

Drugie miejsce zajęła drużyna Lazy Blasters. Ona z kolei stworzyła program do zarządzania płatnymi subskrypcjami oraz płatnościami realizowanymi przy użyciu kart płatniczych. Trzecie miejsce zdobyła DRAMATeam, która zaprogramowała narzędzie ułatwiające zakup niezbędnych w firmie produktów, ale w taki sposób by jak najwięcej zaoszczędzić.

Poza głównym konkursem przyznano też nagrody dodatkowe.W ścieżce Finanse i Inwestycje, której sponsorem był bank PKO BP, zwyciężył zespół Team AI Meetup. Nagrodę w wysokości 30 tys. zł otrzymali za rozwiązanie pomagające klientom przyspieszyć analizę podpisywanych dokumentów takich jak np. umowy kredytowe.

HackYeah to jeden z największych tego typu konkursów informatycznych na świecie. W jego trakcie zespoły programistów i innych kreatywnych uczestników spróbują stworzyć nieszablonowe, gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. W imprezie wzięło udział około 3 tysiące programistów.

Sponsorami imprezy poza PKO BP byli także m.in. Orlen, Totalizator Sportowy, projekt GovTech Polska czy Visa.

- Filarem strategii PKO Banku Polskiego, który jest niekwestionowanym liderem sektora i liderem zmian technologicznych w polskiej bankowości, jest cyfryzacja. Dlatego HackYeah to dla nas naturalne miejsce, w którym chcemy zachęcać środowisko IT do wspólnego rozwiązywania wyzwań technologicznych - mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

Tagi: programiści, hackyeah, pko bp, wiadomości, gospodarka, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-11-2018

RolnikTo już takie skomplikowane rzeczy robią na konkursach informatycznych, jeszcze trochę to nadawać się będą na takie konkursy ludzie z zarządzania i … Czytaj całość

25-11-2018

RafZwracam uwagę, że posiadanie sprzętu komputerowego bez licencji lub zezwolenia jest w Polsce zakazane, gdyż sprzęt ten podlega pod definicję automatów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)