Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.03.2006 00:03

Domeny .eu - firmom pozostalo malo czasu

Dobiega końca druga faza rejestracji Domen .eu. Ten specjalny okres ochronny dla firm i instytucji publicznych potrwa tylko do 6 kwietnia. Dzień później domeny .EU będą mogli już rejestrować wszyscy obywatele Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Firmom, które jeszcze nie złożyły wnioski na domeny .eu pozostało mało czasu. Po 7 kwietnia zdobycie domeny z nazwą produktu lub nazwą firmy może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że taką domenę wykupi konkurencja i zrobi jakiś nieprzyjemny żart - mówi Marcin Majerek, rzecznik prasowy firmy Domeny.pl, Akredytowanego Rejestratora Domen .EU.

W całej Europie złożono dotychczas 323.000 wniosków na domeny. eu, w Polsce 4.200. W sumie jest już zarejestrowanych ok. 20 tys. domen unijnych, w tym blisko 180 w naszym kraju. Domeny .eu zarejestrowali w Polsce m.in.: Radio Zet, Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A., Polskie Książki Telefoniczne PKT.PL, Eveline Cosmetics, Cersanit.
- Domeny unijne mają już, lub oczekują na nie, najbardziej liczące się firmy z terenu Unii Europejskiej. Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się większego zainteresowania ze strony rodzimych przedsiębiorców. To dla nich wielka szansa - przekonuje Arkadiusz Szczurowski, prezes zarządu Domeny.pl. Jego zdaniem domenę .eu warto posiadać, bo: coraz trudniej jest znaleźć ciekawą polską domenę internetową, wiele dotychczasowych adresów www będzie łatwiejszych do zapamiętania, prowadzenie biznesu w Internecie będzie łatwiejsze, a także zwiększy się prestiż instytucji, firm i osób prywatnych.

http://www.domeny.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz