Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hakerzy ukradli klientom banków 6 mln funtów

0
Podziel się:

Brytyjska policja robiła międzynarodowy gang. Zatrzymała19 osób.

Hakerzy ukradli klientom banków 6 mln funtów
(ssuni/iStockphoto)

Międzynarodowy gang hakerów w ciągu trzech miesięcy okradł indywidualnych użytkowników bankowości elektronicznej na co najmniej 6 mln funtów szterlingów - poinformowała BBC. Policja zatrzymała19 osób - 15 mężczyzn i cztery kobiety.

Oszuści posługiwali się szpiegowskim programem, trojanem nazwanym ZeuS, żeby z komputerów wykradać dane klientów dużych brytyjskich banków, umożliwiające dostęp do kont.

Mając te dane, hakerzy przelewali pieniądze z kont swoich ofiar na własne konta, założone specjalnie w celach przestępczych. Następnym etapem było pranie kradzionych pieniędzy.

Podejrzani w wieku 23-47 lat zostali zatrzymani w prywatnych mieszkaniach w poniedziałek. Siatkę rozpracowała _ wirtualna grupa zadaniowa _ złożona z policjantów, komputerowców i bankierów, wymieniająca się informacjami na temat technik przechwytywania danych i systemów zabezpieczeń.

_ Nasze działania sparaliżowały działalność zorganizowanej siatki przestępczej, która posługiwała się nowoczesnymi technikami do wyprowadzania dużych sum pieniędzy z kont klientów indywidualnych, narażając ich na stratę i stres. Banki muszą im to zrekompensować ze szkodą dla całej gospodarki _ - powiedział inspektor Scotland Yardu, Terry Wilson.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t95053.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/kaspersky;hakerzy;zarabiaja;wiecej;niz;my,233,0,645353.html) Kaspersky: Hakerzy zarabiają więcej niż my Cele ataków hakerskich ustala się na spotkaniach w luksusowych hotelach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/izba;lordow;ostrzega;musimy;byc;gotowi;na;cyberatak,242,0,600562.html) Izba Lordów ostrzega: Musimy być gotowi na cyberatak Chodzi o zagrożenie ze strony chińskich i rosyjskich hakerów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)