Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Internet w Syrii nie działa. Władze oskarżają rebeliantów

0
Podziel się:

Międzynarodowe połączenia internetowe Syrii zostały wyłączone w czwartek o godzinie 12.26 czasu lokalnego (11.26 czasu polskiego) i były nieczynne w ciągu popołudnia.

Internet w Syrii nie działa. Władze oskarżają rebeliantów
(wagg66/sxc.hu)

Międzynarodowe połączenia internetowe Syrii zostały wyłączone w czwartek o godzinie 12.26 czasu lokalnego (11.26 czasu polskiego) i były nieczynne w ciągu popołudnia - podała śledząca funkcjonowanie sieci amerykańska firma Renesys.

_ Z naszych danych wynika, że wszystkie 84 bloki syryjskich adresów IP stały się niedostępne, skutecznie usuwając kraj z internetu _ - poinformował Renesys na swym blogu.

Cytowany przez prorządową syryjską telewizję al-Ichbarija minister informacji oświadczył, że przyczyną internetowej awarii są _ terroryści _.

_ - Nie jest prawdą, że państwo odcięło internet. Celem terrorystów stały się połączenia internetowe, co spowodowało ich odcięcie w niektórych regionach _ - powiedział minister.

Natomiast według przytoczonej przez telewizję państwową wypowiedzi ministra telekomunikacji inżynierowie pracują nad usunięciem usterki głównego kabla łącznościowego i internetowego.

Mieszkańcy Syrii poinformowali, że wraz z wyłączeniem internetu nastąpiło znaczne pogorszenie funkcjonowania telefonii przewodowej i komórkowej, co razem wydaje się najpoważniejszą awarią systemu łączności od czasu wybuchu społecznej rewolty przed 20 miesiącami.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie zwiększą pomoc dla rebeliantów Administracja USA rozważa możliwość głębszej interwencji w wewnętrzny konflikt zbrojny w Syrii, m.in. bezpośrednie dostawy broni dla powstańców.
Broń do Syrii jeszcze przez 3 miesiące Ambasadorowie 27 państw przy UE uzgodnili w środę, że embargo na eksport broni do Syrii zostanie przedłużone o 3 miesiące.
Duży sukces syryjskich rebeliantów Syryjscy rebelianci zestrzelili w środę rano w północno-zachodniej części kraju należący do syryjskiej armii samolot myśliwsko-bombowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)