Notowania

ipad
06.04.2010 06:00

iPady już w sklepach, sprzedano 300 tysięcy

Do tabletów ściągnięto ponad milion aplikacji oraz około 250 tysięcy e-książek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GlennFleishman/CC/Flickr)

fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/ipad;juz;w;sklepach,galeria,3545,0.html)Użytkownicy Apple z oficjalnych stron spółki natychmiast ściągnęli do swoich nowych tabletów ponad milion aplikacji oraz około 250 tysięcy elektronicznych książek. Oznacza to, że średnio każdy nabywca iPada zgrał do swojego nowego urządzenia po 3 programy oraz jedną książkę.

iPad to tablet, czyli przenośny komputer osobisty. Posiada kolorowy ekran dotykowy o wielkości 9,7 cala. Można na nim grać w gry, słuchać muzyki, czytać elektroniczne książki, oglądać filmy video, czy zdjęcia a także korzystać z innych multimediów. Poza tym nowy produkt ma przeglądarkę internetową oraz jest kompatybilny z aplikacjami dla iPhone'a czy iPod Toucha.

Model sprzedawany właśnie w Stanach Zjednoczonych posiada bezprzewodowe połączenie do sieci Wi-Fi. iPady z dostępem do technologii komórkowej trzeciej generacji (3G) pojawią się w sprzedaży pod koniec kwietnia.

Urządzenie jest wielkości kartki papieru. Ma grubość 1,3 cm i waży 0,7 kilograma. iPad kosztuje od 499 dolarów do 699 dolarów w zależności od pojemności twardego dysku (od 16 GB do 64 GB).

ZOBACZ RELACJĘ Z USA ( CBSNews):

* [ Zyski Apple'a poszły w górę o 50 procent ]( http://manager.money.pl/strategie/marketing_i_sprzedaz/artykul/zyski;applea;poszly;w;gore;o;50;procent,219,0,580827.html )
* [ 50 tys. iPhone'ów sprzedanych w 1 dzień ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/50;tys;iphoneow;sprzedanych;w;1;dzien,229,0,578021.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ipad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz