Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MCI kupi od Bankiera.pl spółkę Cubeteam.com za 260 tys. zł

0
Podziel się:

Bankier.pl sprzeda funduszowi MCI Management SA 24.998 akcji serii A spółki Cubeteam.com SA za 260 tys. zł

- poinformował MCI Management w czwartkowym komunikacie.

'Zamiar zakupu Cubeteam.com od Bankiera.pl powstał już dawno. Z założenia ta spółka miała zostać wyodrębniona z Bankiera.pl i zakupiona przez MCI' - powiedziała PAP Edyta Jaroszkiewicz, dyr. ds. marketingu MCI Management.

Cubeteam.com została zawiązana 6 grudnia 2000 roku. Kapitał akcyjny spółki wynosi 250 tys. zł i dzieli się na 25 tys. imiennych akcji serii A o wartości nominalnej i cenie emisyjnej 10 zł.

9 lutego tego roku MCI podpisał z niemiecką spółką bmp eBusiness/CEEV umowę, w której zobowiązała się ona do objęcia, w dwóch rundach, łącznie około 26,7 proc. akcji Bankier.pl, należącego do MCI, za 1,7 mln euro. MCI Management SA jest funduszem venture capital, specjalizującym się w branży IT. Spółka informowała, że zamierza przeznaczyć w tym roku 30 mln zł na nowe projekty inwestycyjne.

34,5 proc. akcji funduszu posiada Howell SA, a 51,6 proc. należy do Czechowicz Ventures Ltd.

Poza Bankierem.pl, fundusz ma udziały w CCS SA, Poland.com SA, JTT-Computer SA, Process4e SA, 4pi Analist SA, oraz w nowo tworzonym Polskim Portalu Ubezpieczeniowym.

Z założenia MCI angażuje się kapitałowo w przedsiębiorstwa, jako ich akcjonariusz lub wspólnik, na okres około trzech lat. Po tym okresie firma wychodzi z inwestycji przez upublicznienie akcji na giełdzie, bądź ich sprzedaż inwestorowi strategicznemu.

MCI jest notowany na giełdzie od początku lutego tego roku. Akcje MCI zostały zakwalifikowane do Segmentu Innowacyjnych Technologii SiTech.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)