Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
10.05.2005 09:00

Motorola zatrudni kolejne 200 osób w Krakowie

Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie rozpoczęło rekrutację na około 200 nowych stanowisk pracy dla informatyków - inżynierów oprogramowania. Motorola zaprasza absolwentów polskich uczelni z takich wydziałów jak informatyka, elektronika i telekomunikacja, fizyka, matematyka, automatyka i robotyka. Firma, chcąc przełamać stereotyp 'męskiej' branży, jest również bardzo zainteresowana kobiecymi kandydaturami na programistów.

Podziel się
Dodaj komentarz

'Krakowski ośrodek Motoroli rozwija się niezwykle dynamicznie. W ciągu ostatniego roku zatrudniliśmy aż 200 osób na stanowiska programistów. W bieżącym planujemy powiększenie zespołu o kolejne 200 osób. Docelowo do końca 2005 roku Centrum Oprogramowania będzie już zatrudniało 700 programistów' - mówi Jacek Drabik, Dyrektor Centrum Oprogramowania Motorola Global Software Group Poland.

Zgodnie z filozofią programu Diversity czyli Różnorodność - promowania zawodu inżyniera oprogramowania wśród płci pięknej, Motorola zachęca kobiety do udziału w rekrutacji. 'Zespoły zróżnicowane pod względem doświadczenia i płci uzyskują najwyższą efektywność, dlatego dążymy do zwiększania udziału kobiet inżynierów w naszych zespołach programistów' - podkreśla Jacek Drabik. Motorola oferuje stanowiska: Software Engineer, Software Test Engineer, Project Manager, Software Quality Engineer, Technical Writer, Systems and Networks Engineer, Lab Administration Engineer oraz Lab Configuration Engineer. Przyszli programiści będą pracować w zespołach zajmujących się m.in. tworzeniem oprogramowania dla systemów bezprzewodowej komunikacji radiowej w standardzie TETRA/APCO oraz oprogramowania i integracji systemów bezpieczeństwa publicznego.

'Fakt, że Motorola jest uznawana za prestiżowego pracodawcę, podnosi oczekiwania kandydatów do pracy. Niewątpliwie najatrakcyjniejsze do zaoferowania przez firmę są szerokie możliwości rozwoju zawodowego w zakresie specjalizacji i zarządzania projektami np. udział we wdrażaniu najnowszych technologii i systemów telekomunikacyjnych dla klientów na całym świecie oraz praca w naszych ośrodkach w Europie, obu Amerykach i Azji' - mówi Katarzyna Reinfuss, kierownik ds. personalnych centrum krakowskiego.

Motorola oparła standardy pracy nad oprogramowaniem na modelu jakości tworzenia oprogramowania CMM (Capability Maturity Model). W 2002 roku Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie osiągnęło tzw. SEI Level 5 - piąty, najwyższy poziom dojrzałości organizacji procesu tworzenia oprogramowania, określony przez Instytut Inżynierii Oprogramowania w USA (Software Engineering Institute - SEI). Krakowskie Centrum jest pierwszą instytucją w Polsce, która została certyfikowana na tym najwyższym poziomie.

http://www.motorolacareers.com/poland

Tagi: internet, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz