Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niezłe wyniki Cisco

0
Podziel się:

Przychód Cisco w czwartym kwartale obrachunkowym wyniósł 4,8 mld dolarów. Jest to wzrost o 12% w stosunku do obrotów w analogicznym okresie roku ubiegłego

.

Przychód Cisco w czwartym kwartale obrachunkowym wyniósł 4,8 mld dolarów. Jest to wzrost o 12% w stosunku do obrotów w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dochód netto w czwartym kwartale - liczony zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami GAAP - wyniósł 772 mln dolarów, czyli 10 centów na akcję. Dochód netto pro forma - nie uwzględniający kosztów przejęć, podatku dochodowego od opcji zrealizowanych przez pracowników oraz pewnych kosztów jednorazowych - wyniósł 1 mld dolarów, czyli 14 centów na akcję. Jest to więcej, niż zapowiadane wcześniej 12 centów na akcję.

W całym roku obrachunkowym 2002 przychód wyniósł 18,9 mld dolarów (spadek o 15% w stosunku do roku poprzedniego). Dochód netto - liczony zgodnie z GAAP - wyniósł 1,9 mld dolarów (25 centów na akcję), natomiast dochód netto pro forma wyniósł 2,9 mld dolarów (39 centów na akcję). W poprzednim roku obrachunkowym Cisco wykazało stratę 1 mld dolarów (GAAP) i zysk pro forma 3,1 mld dolarów.

Na koniec roku obrachunkowego Cisco wykazało 21,5 mld dolarów w postaci gotówki i jej ekwiwalentów oraz inwestycji. Jest to wzrost o 6,6 mld dolarów od początku roku obrachunkowego.

Równocześnie Cisco ogłosiło rozszerzenie trwającego do 12 września 2003 roku programu wykupu akcji. Pierwotnie przeznaczono na ten cel 3 mld dolarów, z czego wykorzystano już ok. 2 mld dolarów. Teraz zdecydowano o przeznaczeniu na ten cel dodatkowych 5 mld dolarów, tak że całkowita wartość wykupionych z giełdy i umorzonych akcji wyniesie 8 mld dolarów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)