Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
02.10.2005 09:00

Onet zmienia wyszukiwarkę

W swojej nowej postaci OnetSzukaj zawiera szereg znaczących udoskonaleń. Na szczególną uwagę zasługują: - nowoczesny system zliczający popularność strony, wsparty potencjałem OnetKatalogu: największego i najpopularniejszego katalogu polskich stron WWW. Jest on tworzony i stale doskonalony ręcznie, dzięki czemu można efektywnie eliminować spam oraz niepożądane rezultaty; - użytkownik może aktywnie włączyć się w redagowanie wyników zgłaszając, że dana strona jest nie na temat (przy każdej pozycji ikona 'kosz'); - możliwość użycia pełnych zwrotów w języku polskim; użytkownik po prostu nie musi się zastanawiać, co wpisać, żeby otrzymać pożądane wyniki. Zamiast sztucznego: 'stancja Kraków' lepiej mówić jak do człowieka: 'mieszkanie dla studentów w Krakowie'. - starannie i ergonomicznie opracowana forma graficzna; - podpowiedzi do zapytań, oparte na statystykach słów najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki. - rozbudowana część regionalna Katalogu. Teraz, za wynikami z danego miasta pojawiają się linki z miast sąsiednich. Jeżeli, przykładowo, kogoś nie zadowala np. oferta firm stolarskich z samego Krakowa, może poszukać takich firm w całym województwie małopolskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponadto w najbliższych dniach dojdą: - najświeższe, indeksowane na bieżąco wiadomości z kraju i świata; - efektywna wyszukiwarka grafiki; - indeksowanie nowych stron z dnia na dzień (bez czekania na przebudowę indeksu);

Dr Marek Jerzy Minakowski, dyrektor serwisów wyszukiwawczych Onet.pl: 'Nasza pozycja na polskim rynku internetowym motywowała nas do wytężonych prac nad udoskonaleniem oferowanej wyszukiwarki. O skali dokonanego postępu świadczyć może to, że dwudziestokrotnie zwiększyliśmy liczbę odwiedzanych adresów internetowych. Kierując się ambicją stałego udoskonalania OnetSzukaj, rozbudowaliśmy zespół ludzi zajmujący się weryfikacją wyników wyszukiwania, doskonalący je i eliminujący pozycje niepożądane. Wykorzystaliśmy też dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu serwisów, które są wygodne i przyjazne w użyciu.

Stąd wzięła się nasza koncepcja użycia hasła, za pomocą którego będziemy chcieli dotrzeć do tych użytkowników, którzy oczekują humanistycznej alternatywy wobec mechanicznych procesów wyszukiwawczych: szukaj jak człowiek. Oczywiście dzięki OnetSzukaj.'

Wyszukiwarka została wdrożona przez zespół Onet w oparciu o technologie rozwijane przez czesko-słowacki zespół serwisów centrum.cz i centrum.sk.

http://szukaj.onet.pl

Tagi: internet, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz