Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oracle zamierza osiągnąć 10-proc. wzrost sprzedaży

0
Podziel się:

Oracle zamierza skorzystać z poprawiającej się kondycji polskiej gospodarki i w roku finansowym 2005 chce osiągnąć 10 proc. wzrostu przychodów, po wzroście o 8 proc. do około 300 mln zł w roku finansowym 2004 - poinformował w środę Paweł Piwowar, prezes Oracle Polska.

"Już II półrocze roku finansowego 2004 było dla nas znacznie lepsze, głównie dlatego, że było widać pozytywne sygnały w polskiej gospodarce" - powiedział Piwowar na środowej konferencji prasowej.

Dodał, że lokomotywą wzrostu przychodów był sektor administracji rządowej i samorządowej, która przygotowywała się do wejścia do Unii Europejskiej.

Piwowar dodał, że w roku finansowym 2005 rozpoczynającym się 1 czerwca Oracle Polska zamierza osiągnąć jeszcze wyższy wzrost przychodów niż w roku 2004.

"Widzimy nowy rok w znacznie lepszych barwach niż jeszcze parę miesięcy temu, gdyż wzrosła rentowność polskich firm, które mają większe środki na wydatki informatyczne" - powiedział Piwowar.

Prezes Oracle Polska poinformował, że w Polsce 80 proc. przychodów zapewniają spółce administracja, sektor finansowy i telekomunikacja. Natomiast pozostałe 20 proc. pochodzi z sektora energetycznego i sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

We wtorek w USA Korporacja Oracle podał wyniki finansowe. Spółka osiągnęła 10,2 mld USD przychodów i 2,7 mld USD zysku netto.

Oracle jest największym na świecie dostawcą oprogramowania dla bazy danych. Według szacunków spółki ma ona około 55-60 proc. rynku oprogramowania do baz danych w Polsce.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)