Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
09.02.2010 08:49

"Pomyśl, zanim wyślesz" - dziś Dzień Bezpiecznego Internetu

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Komisja Europejska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską. W Polsce tegoroczne hasło przewodnie to _ Pomyśl zanim wyślesz _.

Agnieszka Wrzesień z Fundacji Dzieci Niczyje wyjaśniła w aydycji _ Sygnały Dnia _ w programie pierwszym Polskiego Radia, że hasło odnosi się do bezpieczeństwa na portalach społecznościowych i w całym internecie.

Wrzesień dodała, że dzieci, a często także i dorośli, niejednokrotnie zamieszczają w sieci prywatne zdjęcia i różne informacje o sobie, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takiego postępowania. W praktyce takie zdjęcia i informacje bardzo trudno potem usunąć, bo można je łatwo skopiować albo zamieścić na innych stronach internetowych.

Problemem jest także cyberprzemoc, która przybiera na sile. Agnieszka Wrzesień podkreśliła, że z przemocą w sieci zetknęło się ponad 50 procent nastoletnich internautów

Zdaniem gościa Sygnałów Dnia, w tej sytuacji ważna jest edukacja młodzieży, korzystającej z sieci i szybkie reagowanie na niepokojące zjawiska.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz