Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portale społecznościowe nową bronią karteli

0
Podziel się

Członkowie zorganizowanych grup przestępczych prowadzą w sieci kampanie mające poprawić ich wizerunek. Mafiosi odszukują również w internecie ofiary.

Portale społecznościowe nową bronią karteli
(Robert King/Polaris/East News)
bEpEVGKt

Portale społecznościowe, jak YouTube, Facebook i Twitter to narzędzia, chętnie wykorzystywane przez meksykańskie kartele narkotykowe.

Przestrzeń wirtualna okazuje się być narzędziem do promocji, zamieszczania ogłoszeń oraz poszukiwania informacji na temat niewygodnych osób.

Członkowie zorganizowanych grup przestępczych prowadzą w sieci kampanie mające poprawić ich wizerunek. Mafiosi odszukują również w internecie potencjalne ofiary czy osoby, które im się naraziły.

bEpEVGKv

Kartel Zatoka, po wrześniowym ataku huraganu Ingrid, umieścił na portalu YouTube wideo, na którym pokazuje, jak pomaga poszkodowanym w usuwaniu zniszczeń. Wystąpienia przywódcy innego kartelu _ La Tuta _, na tej samej stronie, mają po półtora miliona odsłon.

Kartele nie mają skrupułów w kwestii zamieszczanych zdjęć czy informacji, często pokazują popełniane okrucieństwa oraz zbrodnie.

Meksykańskie służby nie prowadzą jednak żadnych postępowań śledczych w sprawie. Zdaniem prokuratury wszelkie materiały publikowane w sieci mają charakter poszlak, które pochodzą z niepewnych źródeł i ciężko określić ich autentyczność.

Raport w tej sprawie opublikowała kanadyjska fundacja SecDev, zajmująca się m.in. kwestiami bezpieczeństwa w internecie.

bEpEVGKB
Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama ograniczy działania NSA? Wśród zarekomendowanych zmian jest propozycja pozbawienia NSA zdolności do przechowywania danych telefonicznych Amerykanów.
Co się zmieni w sieci w 2014 roku W przyszłym roku będzie ponad 19 milionów internautów w naszym kraju.
Akta spraw i uzasadnienia wyroków online? PO przekonuje, że system nagrywania rozpraw za pomocą systemu audio-video lub audio, czyli sporządzania elektronicznych protokołów, skutkuje przyspieszeniem i zwiększeniem efektywności orzekania.
Ukradli materiały radioaktywne? Wpadli Osoby, które weszły w kontakt z radioaktywną substancją, mogły zostać napromieniowane śmiertelną dawką.
bEpEVGKW
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)