Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody AMD wzrosły w zeszłym kwartale o 24%

0
Podziel się:

Przychody AMD w czwartym kwartale 2001 r. wyniosły 952 mln USD, a strata netto 16 mln USD.

bFeCXJVN

Producent mikroprocesorów AMD poinformował o 24% wzroście przychodów w czwartym kwartale 2001 r. w porównaniu z miesiącami lipiec-wrzesień. Sprzedaż w omawianym okresie wyniosła prawie 952 mln USD, a strata netto blisko 16 mln USD. Przychody w trzecim kwartale sięgały 766 mln USD, a strata 97 mln USD.

Wyniki AMD, podobnie jak Intela, są znaczaco gorsze od dokonań notowanych w 2000 r., kiedy to w ostatnim kwartale przychody spółki wyniosły 1,175 mld USD, a zysk netto 178 mln USD.

Zarząd spółki jest zadowolony z pozycji jaką na rynku osiagnęł procesory AMD Athlon XP. Akceptacja przez klientów nowego produktu znacznie pomogła w poprawie wyników.

bFeCXJVP

AMD twierdzi, że w całym 2001 r. zdobył dodatkowe 4% rynku mikroprocesorów, jeśli weźmie się pod uwagę liczbę sprzedanych jednostek. AMD oczekuje, że do końca 2002 r. wszystkie produkowane przez firmę procesory będą wytwarzane w technologii 0,13 mikrona.

Spółka oczekuje, że sprzedaż produkowanych przez nią procesorów pozostanie w I kwartale na rekordowym poziomie z ostatniego okresu 2001 r. AMD chce sprzedać 7,8 mln sztuk po średniej cenie 90 USD za sztukę.

Na rynku pamięci flash sytuacja nie będzie już wyglądała tak dobrze. Trwająca słabość branży telekomunikacyjnej i urządzeń sieciowych doprowadzić ma do dalszych nacisków na spadek cen.

W związku z tym przychody w pierwszym kwartale 2002 r. spadną do około 900 mln USD, co w rezultacie doprowadzi do niewielkiej straty netto. Zysk ma być osiągnięty już w drugim kwartale.

bFeCXJWq
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)