Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przyszłość przybędzie światłowodem.

0
Podziel się:

Nowe badania Dell’Oro Group przewidują, że pomimo panującej dziś niepewności na rynkach związanych z IT, przemysł optyczny produkujący urządzenia do transmisji danych przeżyje prawdziwy rozkwit w ciągu najbliższych dwóch lat

Do roku 2005 popyt na szybkie łącza internetowe doprowadzi do podwojenia wartości całego rynku światłowodowego z obecnych 23.5 do 57.3 miliardów dolarów.

Nowe badania Dell’Oro Group przewidują, że pomimo panującej dziś niepewności na rynkach związanych z IT, przemysł optyczny produkujący urządzenia do transmisji danych, przeżyje prawdziwy rozkwit w ciągu najbliższych dwóch lat.
Do roku 2005 popyt na szybkie łącza internetowe doprowadzi do podwojenia wartości całego rynku światłowodowego z obecnych 23.5 miliarda dolarów do 57.3 miliarda. Flagowymi firmami działającymi w tej branży są między innymi: Nortel Networks, Lucent Technologies, Cisco Systems oraz wiele mniejszych lecz nie mniej prężnych.
Firmy te odnotują gwałtowny wzrost ilości zamówień na sprzęt do budowy szybkich i niezawodnych łącz w gęsto zaludnionych terenach, gdzie koncetracja przemysłu i biznesu jest największa. W zeszłym roku przemysł optycznych sieci danych był jednym z najgorętszych sektorów giełdy na Wall Street.

Dell’Oro przewiduje również szybki rozwój technologii DWDM (Dense Wave Division Multiplexing), która pozwala na przesłanie znacznie większej ilości danych jednym światłowodem. Wykorzystuje do tego między innymi różne kolory światła, a nowoczesne filtry optyczne i szybka elektronika pozwalają na przesył gęstego strumienia danych na duże odległości.

W Polsce również obserwujemy szybki rozrost sieci szkieletowych budowanych prawie zawsze w oparciu o światłowody. Tylko technika optyczna umożliwia budowę naprawdę wysokiej jakości łącz danych, odpornych na zakłocenia elektromagnetyczne i oferujących bardzo szybkie transfery przy zachowaniu niewielkich kosztów budowy sieci, wszak sam światłowód to po prostu cienka rurka…

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)