Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
putin
21.01.2013 11:49

Putin ogłosił polowanie na hakerów

Nowe prawo forsowane przez Kreml, ma przede wszystkim określać odpowiedzialność użytkowników za podejmowane przez nich działania w sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

*Rosja wypowiedziała wojnę hakerom. Prezydent Władimir Putin polecił stworzenie systemu wykrywania ataków hakerskich i likwidacji ich skutków. *

Zajmą się tym specjaliści z Federalnej Służby Bezpieczeństwa.W pierwszej kolejności system ma chronić sieci informacyjne i telekomunikacyjne. Zasięgiem będzie obejmował nie tylko terytorium Rosji, ale także wszystkie zagraniczne placówki dyplomatyczne.

Jednocześnie Duma Państwowa rozpoczęła prace nad pakietem przepisów regulujących funkcjonowanie rosyjskiego segmentu internetu.

Nowe prawo ma przede wszystkim określać odpowiedzialność użytkowników za podejmowane przez nich w sieci działania. Od kilku tygodni w Rosji funkcjonuje już _ czarna lista _ stron internetowych. Każda organizacja i każdy obywatel ma prawo złożyć wniosek o zablokowanie strony, która jego zdaniem, zawiera szkodliwe treści.

Czytaj więcej w Money.pl
Skrzynki firmowe zaleje fala spamu Dopuszczalne stało się wysyłanie ofert na e-maile firmowe zamieszczone na stronie internetowej przedsiębiorstwa.
Skrytykowała pomysł samego Putina Od 6 stycznia jej wpis na blogu w tej sprawie oraz list otwarty do prezydenta Władimira Putina przykuwają uwagę mediów.
Depardieu popiera Putina i krytykuje opozycję Opozycyjni aktywiści zareagowali natychmiast. _ Znany analityk polityczny Depardieu _ - napisała jedna z nich na Twitterze.
Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz