Notowania

tpsa
23-07-2005 (13:15)

TP SA przejmie portal Wirtualna Polska

Telekomunikacja Polska zawarła z mniejszościowymi akcjonariuszami portalu Wirtualna Polska ugodę, w wyniku której należąca do TP SA spółka Virgo kupi za 165 mln zł 19,54 proc. akcji WP. Oprócz tego telekom po odzyskaniu kontroli nad portalem zapłacić ma im 55 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Telekomunikacja Polska zawarła z mniejszościowymi akcjonariuszami portalu Wirtualna Polska (WP) ugodę, w wyniku której należąca do TP SA spółka Virgo kupi za 165 mln zł 19,54 proc. akcji WP - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Akcje te TP SA kupi od spółek GIF i Key7. Telekomunikacja Polska dodatkowo zapłacić ma im 55 mln zł po odzyskaniu kontroli nad portalem przez Grupę TP SA.

"Strony zobowiązały się zakończyć wszystkie toczące się postępowania prawne związane z wykonaniem umowy akcjonariuszy WP zawartej 26 października 2001 r. i zrzec się wszelkich roszczeń z tym związanych" - napisano w komunikacie.

TP SA poinformowała, że transakcja ta nie wpłynie na wynik finansowy ponieważ na wykup mniejszościowych akcjonariuszy portalu spółka utworzyła rezerwy.

TP SA poinformowała także, że na wykonanie tej ugody pożyczy spółce Virgo 228,9 mln zł.

Tagi: tpsa, Wirtualna Polska, wiadomości, gospodarka, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie