Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UKE może nałożyć na PTC gigantyczną karę

0
Podziel się:

Urząd Komunikacji Elektronicznej może nałożyć na Polską Telefonię Cyfrową karę pieniężną w wysokości do 3 proc. rocznych przychodów spółki. Ponad 210 mln zł trafi do Skarbu Państwa?

Urząd Komunikacji Elektronicznej może nałożyć na Polską Telefonię Cyfrową karę pieniężną w wysokości do 3 proc. rocznych przychodów spółki. Powodem nałożenia ewentualnej kary jest naruszenie przez PTC obowiązków informacyjnych przy zmianie regulaminu.

UKE poinformował w piątkowym komunikacie, że prezes Urzędu rozpoczął postępowanie w sprawie nałożenia kary na PTC w związku z naruszeniem obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników.

Przychody PTC w ubiegłym roku przekroczyły 7 mld zł. Oznacza to, że kara nałożona przez UKE wynieść może ponad 210 mln zł
Według UKE, PTC nie poinformował abonentów o prawie wypowiedzenia umowy przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych dokonanej przez PTC.

"Fakt naruszenia Prawa telekomunikacyjnego przez PTC, który miał miejsce przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, został już dwukrotnie stwierdzony w protokołach z przeprowadzonych kontroli (w dniu 3 kwietnia 2007 r. i w dniu 11 maja 2007 r.). Druga z przeprowadzonych kontroli potwierdziła, iż stwierdzone wcześniej naruszenie prawa nie zostało przez PTC usunięte w terminie wyznaczonym przez Prezesa UKE" - napisano w komunikacie UKE.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)