Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Energis Polska przejdzie w ręce GTS

0
Podziel się

GTS Polska podpisała w ubiegły piątek umowę zakupu 97,5% udziałów w spółce Energis Polska. Umowa, której wartości strony nie podały, zostanie sfinalizowana po uzyskaniu akceptacji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów./ ISB /

bEhELlYl

GTS Polska podpisała w ubiegły piątek umowę zakupu 97,5% udziałów w spółce Energis Polska, poinformowała we wtorkowym komunikacie spółka Energis. Umowa, której wartości strony nie podały, zostanie sfinalizowana po uzyskaniu akceptacji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Według zarządu spółki, przejęcie udziałów w Energis Polska przez GTS Polska od National Grid i Innova Capital, stanowi jedną z największych transakcji konsolidacyjnych w sektorze telekomunikacyjnym Europy Środkowej.

„Dzięki fuzji z Energis, GTS Polska powiększy bazę klientów typu blue-chip, wzbogaci ofertę produktów, a także skoncentruje w swoich szeregach wiodących specjalistów z branży telekomunikacyjnej” – powiedział cytowany w komunikacie prezes GTS Central Europe, Tamas Polgar.

bEhELlYn

Zdaniem Jarosława Mikosa, obecnego prezesa Energis Polska, łączne przychody Energis i GTS osiągną w 2005 poziom blisko 400 mln zł.

„Decyzja o wyjściu Innova Capital z inwestycji była podyktowana znaczącym zainteresowaniem inwestorów strategicznych, którzy uaktywnili się po wejściu Innovy do spółki Energis, a także chęcią odegrania wiodącej roli w konsolidacji polskiego sektora telekomunikacyjnego przez udziałowców Energis i GTS” – tłumaczy z kolei decyzję Krzysztof Krawczyk, dyrektor zarządzający w funduszu.

GTS Polska to jeden z alternatywnych operatorów działających w Polsce, świadczący zintegrowane usługi telekomunikacyjne dla firm oraz instytucji. Świadczy usługi dla 7.000 klientów biznesowych, dużych korporacji, zarówno krajowych jak i zagranicznych, placówek administracji publicznej, linii lotniczych, ambasad oraz małych i średnich firm.

GTS Polska zatrudnia obecnie 160 pracowników w siedmiu biurach na terenie Polski i dostarcza swoje usługi do ponad 30 miast na terenie kraju. Firma jest częścią działającego w Europie Centralnej operatora telekomunikacyjnego GTS Central Europe, który obsługuje obecnie około 40 tysięcy klientów biznesowych. Właścicielem GTS Central Europe jest grupa finansowa Group Menatep, kontrolująca aktywa warte 20 mld USD.

bEhELlYO
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)