Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GTS rozpoczął świadczenie usług telekomunikacyjnych w Warszawie

0
Podziel się:

GTS Polska Sp. z o.o., która rozpoczęła świadczenie usług telekomunikacyjnych w Warszawie, planuje do końca roku zwiększyć liczbę klientów biznesowych z obecnych 10 do 200

- poinformował w piątek Andrzej Gradzi, prezes GTS Polska.

'W tym roku spodziewamy się 1-2 mln zł przychodów z działalności telekomunikacyjnej, a w 2003 już 10-15 mln zł' - powiedział dziennikarzom Gradzi.

'Nie mamy jeszcze punktów styku z TP SA, ale rozmawiamy na ten temat. Mamy je natomiast już z Netią, El-Netem i Energisem' - dodał.

Maciej Janas, dyrektor handlowy poinformował, że firma posiada własną centralę, której wybudowanie kosztowało ją około 5 mln USD.

Spółka ma w planach świadczenie usług telekomunikacyjnych także w innych miastach Polski. Gradzi uważa, że firma może to zrobić już w połowie 2003 roku. GTS Polska stara się ponadto o zezwolenie na świadczenie usług międzystrefowych i międzynarodowych.

'Niedawno złożyliśmy wniosek w tej sprawie i myślę, że do końca roku powinniśmy otrzymać decyzję' - powiedział Gradzi.

Prezes poinformował, że firma jest zainteresowana akwizycjami.

'Nasz kierunek to operatorzy, którzy mają dobrych klientów biznesowych' - powiedział.

W skład holdingu GTS Polska wchodzą oprócz spółki telekomunikacyjnej, jeszcze dwie inne: GTS Internet Partners SA, która jest dostawcą usług dostępu do internetu dla klientów biznesowych i GTS Pronet Sp. z o.o., świadcząca usługi dostępu do internetu i transmisji danych dla operatorów.

Gradzi prognozuje, że skonsolidowane przychody GTS w 2002 roku wzrosną o 20-30 proc. w stosunku do 2001 roku, kiedy wyniosły 98 mln zł.

'W 2003 roku spodziewamy się wzrostu na podobnym poziomie' - powiedział.

Dodał, że w 2003 roku GTS na poziomie skonsolidowanym może zanotować zysk netto.

Obecnie spółki holdingu świadczą usługi dla 7.000 klientów ( z czego dla 600 w Warszawie) i dysponują siecią telekomunikacyjną o długości 5.000 km, łączącą 25 miast.

Gradzi poinformował, że rocznie GTS zamierza wydawać kilka-kilkanaście mln USD na inwestycje, głównie na zwiększenie sieci. Prezes poinformował ponadto, że GTS Central Europe (GTS CE), do którego należy GTS Polska, zainwestował w Polsce około 20 mln USD. Poza Polską GTS CE działa jeszcze w czterech krajach z tego regionu (w Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech).

Louis Toth, prezes GTS CE poinformował w piątek, że firma jest zainteresowana przejęciami na polskim rynku. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

GTS CE działa od 1992 roku. W 1999 roku przejęła spółkę Internet Partners, która obecnie jest jedną z firm wchodzących w skład holdingu GTS Polska, funkcjonującą pod zmienioną nazwą. GTS CE od sierpnia 2002 roku należy do Antel Holdings, który jest częścią międzynarodowej grupy finansowej Menatep. Menatep dysponuje aktywami o wartości ponad 20 mld USD i jest m.in. właścicielem rosyjskiego koncernu naftowego Yukos. Antel poza GTS CE posiada jeszcze pięć firm telekomunikacyjnych, działających w Rosji i USA.

wiadomości
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)