Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GTS uruchomi usługę telefonii stacjonarnej poza Warszawą

0
Podziel się

GTS Polska, który obecnie świadczy usługi telefonii stacjonarnej w Warszawie, po uzyskaniu pozwolenia URTiP rozszerzy działalność na inne miasta

bEhVzGNx

- poinformował w piątek PAP Maciej Janas, członek zarządu spółki.

"Rozszerzamy działalność w zakresie usług telefonii stacjonarnej na wszystkie miasta, w których mamy oddziały, m.in. na Śląsku, w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi i Szczecinie" – powiedział Janas.

Pod koniec kwietnia GTS otrzymał od Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) wraz z prefiksem ogólnopolskie zezwolenie na eksploatację sieci telefonii stacjonarnej.

bEhVzGNz

Od października 2002 r. holding GTS Polska świadczy usługi telefonii stacjonarnej dla klientów biznesowych na terenie Warszawy.

Według wcześniejszych informacji holding planuje, że w 2003 roku jego przychody wzrosną w porównaniu z 2002 rokiem o 15 proc., do 120 mln zł.

W 2002 roku zysk operacyjny holdingu wyniósł 9,2 mln zł i był o 37 proc. wyższy od wyniku osiągniętego w 2001 roku. Inwestycje holdingu w 2002 roku wyniosły 24 mln zł.

GTS Polska zakłada, że w 2003 roku zysk wzrośnie do 14 mln zł. Nakłady inwestycyjne w 2003 roku wyniosą 20 mln zł.

bEhVzGNF

GTS Polska jest holdingiem spółek telekomunikacyjnych, świadczących usługi dla klientów korporacyjnych.

W skład holdingu wchodzi m.in. Internet Partners i GTS Pronet, który świadczy usługi dostępu do internetu i transmisji danych dla operatorów.

GTS Polska jest częścią GTS Central Europe - międzynarodowego operatora telekomunikacyjnego. Właścicielem GTS Central Europe jest Antel Holdings, część międzynarodowego konglomeratu finansowego Group Menatep.

bEhVzGOa
wiadomości
telekomunikacja
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)