Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Informatyzacja w służbie zdrowia wstrzymana

0
Podziel się:

Finansowanie projektu informatyzacji służby zdrowia, realizowanego z funduszy europejskich, zostało wstrzymane.

Informatyzacja w służbie zdrowia wstrzymana
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Finansowanie projektu informatyzacji służby zdrowia, realizowanego z funduszy europejskich, zostało wstrzymane.

To między innymi efekt nacisków ze strony Komisji Europejskiej, zaniepokojonej wynikami kontroli NIK - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _. I podkreśla, że urzędnicy Komisji Europejskiej zaniepokoili się sytuacją, zażądali wyjaśnień od strony polskiej i jasno dali do zrozumienia, że projekt nie będzie finansowany, jeżeli nie zostaną usunięte niejasności.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia od 2007 roku pracuje nad systemem, który miałby zrewolucjonizować służbę zdrowia. Buduje za unijne pieniądze platformę P1, która gromadziłaby wszystkie dane o wizytach lekarskich, chorobach i zrealizowanych receptach.

Jednak kolejne kontrole instytucji nadzorujących: resortów zdrowia, rozwoju regionalnego, spraw wewnętrznych i administracji oraz Najwyższej Izby Kontroli wskazują na nieprawidłowości przy pracach centrum. Kontrolerzy zarzucają uchybienia przy przetargach, opóźnienia, marnotrawienie pieniędzy, brak merytorycznych pracowników.

Więcej o sytuacji w służbie zdrowia czytaj w Money.pl
Arłukowicz zmiękł. Przeprasza za chaos Apteki będą mogły się odwoływać, a aptekarze nie odpowiedzą za nieprawidłowo wypisane przez lekarzy recepty.
ZUS pozwoli im zajrzeć w bazy ubezpieczonych Już niebawem lekarze za pośrednictwem internetu będą mogli sprawdzić, czy chory jest ubezpieczony. Jak?
Rozłożyła służbę zdrowia i odeszła. Oto bilans To była minister zdrowia Ewa Kopacz jest odpowiedzialna za ustawę refundacyjną.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)