Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KRRiT: 537 mln złotych wpływów z abonamentu

0
Podziel się:

To 91 mln złotych mniej, niż przed rokiem.

KRRiT: 537 mln złotych wpływów z abonamentu
(Adele Prince/CC/Flickr)

Rozdzielenie około 537 mln zł abonamentu między publiczne radio i telewizję, 640 uchwał, pięć kar dla nadawców i rozpoczęcie konkursów do rad nadzorczych mediów publicznych - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała sprawozdanie za 2010 rok.

Rada przedstawiła w sprawozdaniu podział środków abonamentowych za ubiegły rok Z łącznej kwoty prawie 537 mln zł TVP otrzymała niecałe 221,5 mln zł. Na radiofonię przeznaczono ponad 315 mln zł; prawie 157 mln zł trafiło do Polskiego Radia, a ponad 158,5 mln zł - do rozgłośni regionalnych. W porównaniu z poprzednim rokiem wpływy ogólne z abonamentu spadły o 91 mln zł.

W sprawozdaniu wyliczono też, że w 2010 r. do KRRiT wpłynęło prawie 3,2 tys. skarg - to ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Dokument został już wysłany do Sejmu, Senatu i prezydenta. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, gdyby sprawozdanie odrzuciły Sejm i Senat, wtedy kadencja Rady wygasa po dwóch tygodniach, chyba że nie potwierdzi tego prezydent. Do tej pory tylko raz - w 2010 roku - zdarzyło się, że KRRiT została rozwiązana w ten sposób.

Z kolei w tym roku krążyły już pogłoski, że KRRiT może nie złożyć sprawozdania w terminie. Według doniesień _ Gazety Wyborczej _, która pisała o takiej możliwości pod koniec lutego, miałby to być plan lewicy na zachowanie władzy w TVP. Wówczas ze strony PO słychać było, że skoro KRRiT od kilku miesięcy nie jest w stanie wybrać nowych rad nadzorczych w TVP i Polskim Radiu, to jej sprawozdanie należy odrzucić.

Od tego czasu jednak KRRiT zdołała wybrać m.in. nową radę nadzorczą TVP, która powołała tymczasowy zarząd spółki. Do wybrania zostały jeszcze rady nadzorcze Polskiego Radia oraz regionalnych rozgłośni radiowych w Gdańsku, Olsztynie, Szczecinie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Sprawozdanie KRRiT za 2010 r. powoływaniu rad nadzorczych poświęca stosunkowo niewiele miejsca. W ub.r. żaden z konkursów nie został zakończony. KRRiT podkreśla, że po raz pierwszy dokonywano wyboru w pełni transparentnie, przy udziale środowisk akademickich i przy obecności mediów. Do konkursów zgłosiło się 294 kandydatów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t46423.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/tvn;zaplaci;300;tysiecy;zlotych;kary,145,0,802193.html) TVN zapłaci 300 tysięcy złotych kary Chodzi o program "Rozmowy w toku", w którym miały zostać złamane przepisy o ochronie małoletnich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t46573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tvp;dostala;o;80;mln;zl;mniej;z;abonamentu,241,0,792561.html) TVP dostała o 80 mln zł mniej z abonamentu Telewizja publiczna w 2010 r. zanotowała niższe niż rok wcześniej wpływy z abonamentu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t112315.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/apel;sws;odrzucic;sprawozdanie;krrit,56,0,771896.html) Apel SWS: Odrzucić sprawozdanie KRRiT Gdyby do tego doszło Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zostałaby rozwiązana.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)