Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Laptopy dla pierwszaków od sieci UMTS

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów chce sfinansować program zakupu komputerów dla pierwszoklasistów z pieniędzy od operatorów komórkowych.

Laptopy dla pierwszaków od sieci UMTS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

We wrześniu wszyscy pierwszoklasiści szkół podstawowych dostaną netbooki. W sumie kacja ta będzie kosztować prawie miliard złotych. Środki te mają pochodzić od operatorów sieci komórkowych.

Jak podkreśla podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Magdalena Gaj, rządowy projekt ma na celu naukę umiejętności obsługi cyfrowych technologii od najmłodszych lat.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELKI RESORTU FINANSÓW:

Pieniądze będą pochodziły z opłat operatorów komórkowych wpłacanych do budżetu państwa za wykorzystywane częstotliwości UMTS. Dotyczy to: PTC Era, Polkomtelu Plus i Centertelu Orange. Wszyscy oni spłacają koncesje w ratach. Z kolei P4 - operator Play, zapłacił za swoją koncesję jednorazowo.

W opracowanym przez Ministerstwo Infrastruktury projekcie ustawy mówi się, że za część opłat operatorzy będą mogli unowocześnić swoje sieci. Jednak zarazem jak wyjaśnia wiceminister Magdalena Gaj, pewną pulę muszą przeznaczyć na komputery dla najmłodszych.

POSŁUCHAJ MAGDALENY GAJ:

Na komputery ma być przeznaczonych 240 mln euro czyli około miliarda złotych. Projekt ustawy przewiduje dwa rozwiązania dotyczące procedury pozyskania notebooków, w które będą wyposażani uczniowie. Zakupią je operatorzy komórkowi lub specjalny fundusz, powołany w tym celu.

POSŁUCHAJ WYJAŚNIEŃ MAGDALENY GAJ:

Po opracowaniu projektu ustawy dotyczącej zakupu notebooków dla pierwszoklasistów w Ministerstwie Infrastruktury już rozpoczęto prace nad programem _ Komputer dla ucznia _. Wkrótce ma się tym także zająć grupa specjalistów wyłoniona z zespołu _ Polska Cyfrowa _, któremu przewodniczy właśnie wiceminister Magdalena Gaj.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nauczyciele;negocjuja;bedzie;protest,180,0,801716.html) Nauczyciele negocjują. Będzie protest? Dziś w resorcie edukacji narodowej negocjacje związków z rządem w sprawie tegorocznych podwyżek dla nauczycieli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t115550.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/jak;skorzystac;z;ulgi;na;nowe;technologie,119,0,794743.html) Jak skorzystać z ulgi na nowe technologie Niemal połowa przedsiębiorców nie ma świadomości, że może skorzystać z ulgi na nowe technologie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polowa;szkol;nieprzygotowana;na;szesciolatki,250,0,793850.html) Połowa szkół nieprzygotowana na sześciolatki W placówkach brakuje stołówek oraz ławek i łazienek dostosowanych do wzrostu dzieci, a nawet ciepłej wody.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)