Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Netia poczeka z Triple Play

0
Podziel się:

Netia nie spieszy się z usługami typu Triple Play. W tym roku klienci mogą liczyć jedynie na ofertę łączącą telefon stacjonarny z szerokopasmowym łączem.

Netia poczeka z Triple Play
(spółka)

Netia nie spieszy się z usługami typu Triple Play. W tym roku klienci mogą liczyć jedynie na ofertę łączącą telefon stacjonarny z szerokopasmowym łączem.

Liczba osób korzystających z szerokopasmowego internetu w Netii wzrosła w ciągu pół roku ponad dwukrotnie. Na koniec ubiegłego roku było to niewiele ponad 60 tys. aktywnych użytkowników.

"Zanotowaliśmy dynamiczny wzrost głównie dzięki umowie z Telekomunikacją Polską dotyczącą udostępniania łączy abonenckich (tzw. Bitstream Access - BSA, przyp. autor) i dokonanych akwizycji" - mówi prezes spółki, Mirosław Godlewski (na zdjęciu).

_ Na początku sierpnia liczba użytkowników szerokopasmowego internetu w Netii wyniosła 142 tys., w tym ponad 46 tys. osób wcześniej korzystało z sieci TP SA. W trakcie "przyłączania" znajduje się jeszcze około 24 tys. kolejnych klientów. _

Zarząd spółki zakłada, że na koniec tego roku liczba użytkowników szerokopasmowego internetu w Netii przekroczy liczbę 200 tys. W ciągu kolejnych dwóch lat liczba ta ma wzrosnąć do 1 mln.

"Na koniec czerwca nasz zasięg BSA w sieci TP SA wynosił 75 proc. We wrześniu będziemy mieli już 100 proc. Obecnie przygotowujemy jeszcze dwie promocje na nasz szerokopasmowy internet" - dodaje Godlewski.

Będą to promocje dotyczące pakietów łączących usługi głosowe (telefon stacjonarny) i szerokopasmowy internet. W tym roku nie należy natomiast oczekiwać innych nowości.

"Usługi typu Triple Play (telefon, internet, telewizja w jednym gniazdku, przyp. autor), będziemy chcieli wdrożyć komercyjnie w połowie lub pod koniec przyszłego roku. Chcemy zobaczyć jak innym firmom udaje się wprowadzić takie usługi, jak przebiega wdrożenie i jakie błędy popełniają" - mówi Godlewski.

Z firm telekomunikacyjnych jedynie TP SA na większą skalę wdrożyła usługę Triple Play, ale liczba pozyskanych klientów jest niezadowalająca i spółka nie chce ujawnić jej wielkość.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to około 140 tys. na 10 mln abonentów telefonii stacjonarnej. Nie zależnie od cyfr, zarząd TP SA przymierza się do przeprowadzenia większych akcji promocyjnych tej usługi w najbliższych miesiącach.

Z kolei Dialog zakończył testy i zamierza jesienią "odpalić" komercyjnie Triple Play. Jak na razie z "potrójną usługą" nie mają większego problemu telewizje kablowe takie jak Aster City czy Multimedia.

Mobilny internet

Netia jest współudziałowcem spółki P4, operatora sieci Play, która komercyjną działalność rozpoczęła 16 marca tego roku. Do 10 sierpnia firmie udało się pozyskać 300 tys. klientów. Do końca roku ma ich być ponad 750 tys. Będzie to, już wystarczająco duża baza klientów do tego, aby móc oferować wspólnie usługi wykorzystujące możliwości sieci stacjonarnej i mobilnej.

"Tak zwane usługi konwergentne, w tym oczywiście mobilny internet, chcemy zaoferować w przyszłym roku" - mówi Mirosław Godlewski.

Obecnie trzy firmy komórkowe oferują mobilny internet: PTC, Polkomtel i PTK Centertel. Liderem pod względem pozyskanych klientów jest Polkomtel posiadający 250 tys. użytkowników. Natomiast, jeżeli chodzi o szybkość przesyłania danych przoduje z kolei PTC. Jeżeli jesteśmy w zasięgu tej sieci, to możemy przeglądaćinternet z szybkością nawet do 7,2 Mb/s.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)