Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marsz
21.04.2012 08:32

"Nie oddamy wam Telewizji Trwam". Tak bronią stacji ojca Rydzyka

- To atak na prawa katolików i na wolność - grzmią politycy PiS i Solidarnej Polski. Wielotysięczny tłum demonstruje w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Około 20 tys. osób, wiele z narodowymi flagami, zebrało się na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Demonstrują w proteście przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną. Są wśród nich politycy PiS i Solidarnej Polski. *

Aktualizacja 15:00

Według służb miejskich na miejscu jest już ok. 20 tys. osób. Po południu rozpoczęła się msza święta przed kościołem św. Aleksandra. Homilię mam wygłosić biskup drohiczyński Antoni Dydycz.

Oprócz flag narodowych wielu zgromadzonych osób trzyma flagi z symbolami PiS i _ Solidarności _, są też transparenty Radia Maryja. Uczestnicy przed mszą św. skandowali m.in.: _ Nie oddamy wam Telewizji Trwam _. Trzymają też transparenty z nazwami miejscowości z całej Polski oraz hasłami m.in: _ Polsko obudź się _, _ Bóg, honor, ojczyzna _, _ Telewizja Trwam i Radio Maryja ratunkiem dla Polski _.

Udział w II Ogólnopolskim Marszu w Obronie Wolnych Mediów, jak nazywa się manifestacja, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pod kancelarią premiera zapowiedziano przemówienie Kaczyńskiego. Później demonstranci zamierzają przejść pod Belweder, gdzie według planu ma zabrać głos przywódca Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Wśród organizatorów manifestacji są politycy PiS i Solidarnej Polski, stowarzyszenie Solidarni 2010, kluby _ Gazety Polskiej _ i społeczny komitet w obronie TV Trwam.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m38002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tv;trwam;na;multipleksie;prormuje;cyfryzacje,204,0,1071308.html) *Tak Telewizja Trwam edukuje Polaków * 80 proc. Polaków wie, czym jest cyfryzacja telewizji naziemnej

Przedstawiciele protestujących złożą w Kancelarii Prezydenta zebrane przez siebie 2 miliony podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Arkadiusz Mularczyk uważa, że prezydent może wpłynąć na decyzję KRRiTV bo ma w niej dwóch swoich przedstawicieli i nie ma co udawać, że Rada jest apolityczna.

Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego, udział polityków w marszu oznacza wspieranie jednego z potencjalnych koncesjonariuszy czyli konkretnego biznesu medialnego. _ To skandal i niedozwolony lobbying gospodarczy a nie polityka _ - uważa Rafał Grupiński.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/215/213207.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/to;prezydent;jest;wrogiem;telewizji;trwam,216,0,1071576.html) *To prezydent jest wrogiem Telewizji Trwam * _ - Politycy PO łapią się za głowę, kiedy widzą, co narobili - _ mówi Jarosław Sellin.

W kwietniu zeszłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała fundacji o. Rydzyka Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji. Lux Veritatis odwołała się od tej decyzji; jej odwołanie Rada odrzuciła w styczniu. Fundacja złożyła skargę do sądu administracyjnego.

KRRiT wielokrotnie podkreślała, że nieprzyznanie Lux Veritatis miejsca na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce TV Trwam przestanie być dostępna dla odbiorców. Fundacja ma koncesję na rozpowszechnianie programu drogą satelitarną - może on być odbierany za pomocą anten satelitarnych oraz w sieciach telewizji kablowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rydzyk: Katolicy utrzymują polityków, a ci... Dyrektor Radia Maryja uważa, że trwa proces skłócania społeczeństwa.
Ojciec Rydzyk atakuje Annę Grodzką - _ Mężczyzna, który w wieku 56 lat zaczął się robić kobietą _ - mówi o posłance Annie Grodzkiej o. Tadeusz Rydzyk
Brak koncesji dla Rydzyka. Protest senatora Senator Solidarnej Polski Kazimierz Jaworski rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego.
Tagi: marsz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, telekomunikacja, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz