Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pierwszy w Polsce wyrok za niechciane SMS-y

0
Podziel się:

Dostałeś niechcianego SMS-a? Możesz walczyć o odszkodowanie. Precedensowy wyrok sądu może skrępować ręce firmom rozsyłającym reklamy na komórki i pocztę elektroniczną.

Dostałeś niechcianego SMS-a? Możesz walczyć o odszkodowanie. Precedensowy wyrok sądu może skrępować ręce firmom rozsyłającym reklamy na komórki i pocztę elektroniczną - czytamy w Życiu Warszawy.

Warszawski sąd apelacyjny uznał niedawno, że wiadomości SMS mogą naruszać prawo do prywatności. Wyrok zapadł w procesie, jaki były współpracownik towarzystwa ubezpieczeniowego wytoczył dawnemu pracodawcy. Firma wysyłała na jego komórkę wiadomości tekstowe mające zmobilizować go do wydajniejszej pracy. Mimo monitów pracownik otrzymywał SMS-y nawet kilka miesięcy po zakończeniu pracy w firmie. Zdarzało się, że automatycznie generowane wiadomości przychodziły nawet o piątej nad ranem.

Właściciel bombardowanego niechcianymi SMS-ami telefonu domagał się od byłej firmy przeprosin i 30 tys. zł zadośćuczynienia. Ostatecznie sąd apelacyjny zasądził 5 tys. zł odszkodowania.

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)