Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polkomtel chwali się dobrymi wynikami

0
Podziel się:

Polkomtel, operator sieci komórkowych Plus GSM i Sami Swoi, ma obecnie 10,91 mln klientów. W całym roku dynamika przychodów ze sprzedaży Polkomtela ma wynieść 15-16 proc. - poinformował prezes Jarosław Bauc.

Polkomtel, operator sieci komórkowych Plus GSM i Sami Swoi, ma obecnie 10,91 mln klientów. W całym roku dynamika przychodów ze sprzedaży Polkomtela ma wynieść 15-16 proc. - poinformował prezes Jarosław Bauc.

Wcześniej Polkomtel informował, że na koniec roku chce zwiększyć liczbę klientów do 11 mln.

"Obecnie mamy 10 mln 913 tys. klientów. 11 mln klientów na koniec roku jest niezagrożone, przy czym ważne jest to, jak definiujemy klienta. Nam chodzi o klientów aktywnych, dlatego nie są to w pełni porównywalne liczby między operatorami" - powiedział Bauc.

"Liczbę 11 mln klientów przekroczymy już we wrześniu" - dodał.

Bauc poinformował, że w poprzednich miesiącach tego roku Polkomtel pozyskiwał miesięcznie 250-300 tys. klientów brutto.

Prezes Polkomtela uważa, że przyszły rok będzie trudniejszy w zdobywaniu nowych klientów.

"Każdego klienta jest coraz trudniej pozyskać, ten rok jest bardzo dobry, ale nie jestem już takim optymistą jeśli chodzi o przyszłość" - powiedział Bauc.

Pytany o dynamikę przychodów Polkomtela w tym roku Bauc powiedział:

"Myślę, że na koniec roku będzie to przynajmniej 13 proc., raczej w granicach 15-16 proc."

W całym 2005 roku Polkomtel zanotował 1,067 mld zł zysku netto, a przychody wyniosły 6,496 mld zł.

Spółka po pierwszym półroczu tego roku osiągnęła 506,8 mln zł zysku netto wobec 527,1 mln zł rok wcześniej przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3,54 mld zł wobec 3,005 mld zł rok wcześniej. Polkomtel miał na koniec pierwszego półrocza 10,42 mln klientów.

Średni miesięczny przychód na abonenta (ARPU) w pierwszym półroczu 2006 roku wyniósł 55,2 zł.

"Nie spodziewam się spadku ARPU na koniec roku, w drugim półroczu obserwujemy nawet jego lekki wzrost we wszystkich produktach" - powiedział Bauc.

Bauc powiedział też, że prawdopodobnie Polkomtel podpisze w tym roku jeszcze jedną umowę z operatorem wirtualnym.

"Bardzo prawdopodobne, że podpiszemy efektywnie w tym roku jeszcze jedną umowę o MVNO. Prowadzimy kilka rozmów, ale jedna jest bardzo prawdopodobna" - powiedział.

W sierpniu grupa MNI informowała, że oczekuje, że w ciągu kilku tygodni zakończy negocjacje z Polkomtelem w sprawie korzystania z jego infrastruktury w celu rozpoczęcia świadczenia usług jako operator wirtualny (MVNO).

Wcześniej Polkomtel podpisał umowę na świadczenie takich usług ze spółką P4, która planuje rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2007 roku.

Bauc poinformował, że w tym roku Polkomtel obejmie zasięgiem działania telefonii UMTS kolejne trzy miasta w Polsce.

"W tej chwili jesteśmy obecni w 11 największych ośrodkach miejskich, ponad 5 mln populacji ma dostęp do UMTS. W ciągu kilku miesięcy dołączymy trzy kolejne miasta" - powiedział.

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)