Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
roaming
30.06.2007 08:08

Roaming stanieje o 70 proc., ale jeszcze nie dziś

Dziś wchodzą w życie unijne przepisy przewidujące niższe opłaty za rozmowy z telefonów komórkowych z zagranicy. Nie oznacza to jednak, że już dziś zaczynają obowiązywać zredukowane stawki roamingowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Operatorzy komórkowi mają miesiąc, by poinformować klientów o tańszych połączeniach. Jeśli konsumenci odpowiedzą, że chcą być objęci niższymi eurotaryfami, wtedy operatorzy mają kolejny miesiąc na przygotowanie nowej umowy.

Monika Sikorska z Komisji Europejskiej radzi więc, by ci, którzy chcą możliwie _ Redukcje stawek roamingowych sięgną 70%. Za minutę rozmowy zapłacimy maksymalnie 49 eurocentów (bez VAT-u), czyli około dwóch złotych. Odebrane połączenie będzie tańsze o połowę. _szybko płacić mniej za rozmowy z zagranicy, natychmiast skontaktowali się ze swoimi operatorami.

„To oznacza, że osoby, które będą najbardziej aktywne i od razu skontaktują się z operatorem, będą mogły skorzystać z eurotaryfy pod koniec sierpnia. Jeżeli jednak nie będziemy robić nic i będziemy cierpliwie czekać, to skorzystamy z niej pod koniec września” - dodała.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Roaming w podróży dookoła świata* _ sprawdź, jak tanio dzwonić z podróży zagranicznych _*

    *
Tagi: roaming, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz