Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tp sa
29.09.2007 08:38

Rozlicz się z TP, zanim trafisz na czarną listę

Żarty się skończyły. Telekomunikacja grozi klientom zalegającym z rachunkami Krajowym Rejestrem Długów. Jeśli nie spłacisz zobowiązań w ciągu trzech miesięcy, trafisz na czarną listę.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Życie Warszawy" ostrzega, że Telekomunikacja Polska ma już dość abonentów ociągających się z regulowaniem należności.

Od teraz zalegającym z rachunkami grozi wpisanie na listę dłużników. "Na listę będą wpisywane dane tych osób, które uporczywie odmawiają zapłaty za usługi i nie reagują na przypomnienia o upływie terminu płatności" - mówi Andrzej Kulik, rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów.

Oprócz klientów zalegających z rachunkami, Telekomunikacja będzie też za pomocą groźby wpisania na listę dłużników dyscyplinować firmy, które są winne przedsiębiorstwu pieniądze.

Umowa między TP SA a KRD została podpisana w sierpniu. Właśnie do klientów dłużników doszły pierwsze listy od KRD z wezwaniem do zapłaty.

"Jeśli zapłacą, to w ciągu czternastu dni ich dane zostaną usunięte z rejestru" - zapewnia Adam Łącki, prezes zarządu KRD (na zdjęciu).

Telekomunikacja zgłasza dłużników, których niespłacone należności wynoszą co najmniej 200 złotych i co najmniej 500 złotych w przypadku przedsiębiorców.

Tagi: tp sa, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz