Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tańsze połączenia z telefonów stacjonarnych na komórkowe dla firm

0
Podziel się:

Operator sieci Era wprowadził usługę „Bramka GSM”, pozwalającą na ominięcie operatorów stacjonarnych przy wykonywaniu połączeń z telefonów tradycyjnych do sieci komórkowych.

Dostęp do usługi mają wszyscy abonenci instytucjonalni Polskiej Telefonii Cyfrowej, posiadający minimum 10 aktywnych kart SIM.

Przy wykonywaniu połączeń z sieci stacjonarnych do telefonów komórkowych, udział w przesyłaniu głosu ma więcej niż jeden operator. W rezultacie rozmowy stają się droższe, bo każdy z pośredników pobiera swoją prowizję.
Usługa „Bramka GSM” pozwala na wyeliminowanie sieci stacjonarnej z całego procesu komunikacji i tym samym na obniżenie kosztów połączenia.
Uruchomienie usługi wymaga jedynie instalacji w centrali firmy specjalnego urządzenia dostarczonego przez sieć Era. Jego zadaniem jest automatyczne zestawienie wszystkich połączeń z telefonami komórkowymi bezpośrednio przez sieć Era. W ten sposób całkowicie pominięty zostaje udział sieci stacjonarnej. W efekcie, rozmowa realizowana z abonentem któregokolwiek operatora komórkowego jest znacznie tańsza. Jeżeli wziąć pod uwagę, że rozmowy do abonentów sieci komórkowych w całym kraju mogą być tak tanie jak 0,59 PLN za minutę, ceny połączeń okazują się bardzo konkurencyjne nawet w stosunku do tradycyjnych, wykonywanych wyłącznie za pośrednictwem sieci stacjonarnych. Dodatkowym atutem uruchomienia usługi „Bramka GSM” jest uzyskanie dodatkowego łącza dla firmy.

wiadomości
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)