Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tp sa
05.03.2007 15:47

TP SA nie odda sieci za darmo

Telekomunikacja Polska rozważa ograniczenie inwestycji w budowę sieci teleinformatycznej. Spółka boi się, że UKE nakaże udostępnienie jej konkurencji i nie zwrócą się koszty budowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ITAR TASS/PAP)

"Oczekujemy debaty na temat tego jaki kształt ma przyjąć rynek telekomunikacyjny w Polsce. Istotne jest ustalenie m.in. tego, kto ma budować infrastrukturę i jak ją sfinansować" - podkresla w rozmowie z Money.pl Maciej Witucki.

Spółka ma nadzieję, że nie dojdzie do realizacji "czarnego scenariusza" i ograniczenia inwestycji związanych z rozszerzeniem zasięgu sieci. "Jeżeli mamy budować sieć miedziową albo światłowodową to muszą być jasne ustalenia, co do tych inwestycji, szczególnie, jeśli mamy ją później oddawać naszej konkurencji poniżej kosztów jej budowy" - dodaje Witucki.

| SIEĆ ZA KASĘ Z UE |
| --- |
| Jego zdaniem TP SA zamierza częściej prowadzić wspólne inwestycje w budowę infrastruktury z samorządami. "Mam na myśli inwestycje dotyczące budowy sieci telekomunikacyjnej prowadzone wspólnie z województwami przy współudziale funduszy unijnych" - wyjaśniał Maciej Witucki. |

TP SA zamierza budować sieć tam, gdzie może dotrzeć do użytkowników biznesowych lub instytucji państwowych. "W przypadku terenów, gdzie biznesowo nie są opłacalne inwestycje związane z kładzeniem takich kabli, to rozważamy dostęp radiowy do internetu na bazie CDMA" - mówi Witucki.

Rezerwację odpowiednich częstotliwości radiowych, o których wspomina prezes TP SA posiada należąca do Grupy TP SA - PTK Centertel. Sieci wykorzystujące technologię CDMA funkcjonują z dużym powodzeniem w kilku krajach w Europie. Transfer danych następuje z prędkością powyżej 2 Mb/s.

Tagi: tp sa, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz