Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TVN24 ma 10 lat. To był pierwszy całodobowy kanał telewizyjny

0
Podziel się:

Pierwszy w Polsce całodobowy kanał informacyjny - TVN24 - wystartował 9 sierpnia 2001 roku, w samo południe.

TVN24 ma 10 lat. To był pierwszy całodobowy kanał telewizyjny
(charlesdyer/CC/Flickr)
bELhUAhx

Pierwszy w Polsce całodobowy kanał informacyjny - TVN24 - ma 10 lat. Jego dyrektor programowy Adam Pieczyński podkreślił, że TVN24 planuje nadal inwestować w nowe formy przekazu, stawia też na interaktywność.

_ - Weszliśmy na antenę w momencie, gdy wielu mówiło, że to już koniec historii, że już nic wielkiego nie będzie się dziać w świecie, że Stany Zjednoczone są samotnym liderem, że świat jest jednobiegunowy, że niczego innego, lepszego od kapitalizmu nie wymyślono - wszystko to w ciągu tych 10 lat zostało zakwestionowane w większym lub mniejszym stopniu _ - powiedział Pieczyński.

Dodał, że dla TVN24 pierwszym sprawdzianem był zamach na World Trade Center. _ Potem mieliśmy okazję relacjonować dużo innych wydarzeń, jak wojna w Iraku, w Afganistanie, odchodzenie Jana Pawła II, gwałtowne zmiany rządów, katastrofy naturalne _ - powiedział. _ Każde tego typu wydarzenie buduje oglądalność stacji takiej jak ta. Widz do nas trafia w momentach mocnych zdarzeń _ - dodał.

bELhUAhz

Pytany o plany kanału, podkreślił, że TVN24 nadal chce rozwijać nowe technologie. _ Bardzo będziemy starali się rozwijać to, co udało nam się zbudować - społeczność ludzi zainteresowanych informacją _ - podkreślił. Wymienił m.in. platformę Kontakt24. Dodał, że stacja będzie chciała zachęcać widzów, internautów do działań długoterminowych - np. ostrzegania o gwałtownych zjawiskach pogodowych. _ Jesteśmy tutaj liderem i nie mamy zamiaru oddać pałeczki przywództwa nikomu _ - zaznaczył.

TVN24 należy do holdingu ITI (właściciel m.in. TVN, portalu Onet.pl i sieci Multikino). Zatrudnia obecnie ponad 340 pracowników: dziennikarzy, reporterów, wydawców, producentów, operatorów i montażystów. Ze stacją współpracuje także ok. 340 kolejnych osób. Dziesięć lat temu, gdy stacja ruszała, miała ok. 250 pracowników.

Serwisy informacyjne w TVN24 aktualizowane są co pół godziny. 10 lat temu, 9 sierpnia, kanał wystartował w samo południe 30-minutowym blokiem informacyjnym, który poprowadziła Anita Werner.

TVN24 można oglądać za pośrednictwem platform cyfrowych oraz sieci telewizji kablowych. Za pomocą platformy kanał jest też dostępny w Stanach Zjednoczonych.

bELhUAhF

Przydatne narzędzia

O TVN czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t46423.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/tvn;zaplaci;300;tysiecy;zlotych;kary,145,0,802193.html) TVN zapłaci 300 tysięcy złotych kary Chodzi o program "Rozmowy w toku", w którym miały zostać złamane przepisy o ochronie małoletnich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t22129.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wplywy;z;reklam;polsatu;i;tvn,4,0,859396.html) Wpływy z reklam Polsatu i TVN W dniach 13-19 czerwca br. największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji telewizyjnych zanotował Polsat. Wyniósł on 18,4 proc., co daje 64,8 mln zł. Na drugim miejscu znalazł się TVN z udziałem na poziomie 17,32 proc., czyli wpływami bliskimi 61 mln zł
bELhUAia
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)