Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TVN zapłaci 300 tysięcy złotych kary

0
Podziel się:

Chodzi o program "Rozmowy w toku", w którym miały zostać złamane przepisy o ochronie małoletnich.

TVN zapłaci 300 tysięcy złotych kary
(charlesdyer/CC/Flickr)

Karę nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na TVN za złamanie przepisów ustawy o rtv w zakresie ochrony małoletnich. Chodzi o program _ Rozmowy w toku _ z października ubiegłego roku.

- _ Prezentowane w audycji relacje młodych kobiet o prowadzonym przez nie życiu seksualnym stanowiły obraz współżycia seksualnego sprzeczny z moralnością i dobrem społecznym _ - poinformowała KRRiT w poniedziałek w komunikacie.

Chodzi o _ Rozmowy w toku _ z 4 października 2010 roku, w którym uczestniczki programu opowiadały, że uprawiały seks z wieloma mężczyznami, w takich miejscach jak budka ochrony, dyskotekowa toaleta, winda czy klatka schodowa. Jedna z nich mówiła, że seks jest dla niej potrzebą fizjologiczną, taką samą jak jedzenie, oddychanie czy picie, dlatego w potrzebie sięga po mężczyznę, który akurat jest pod ręką.

Rada podkreśliła, że audycja została wyemitowana o godzinie 15.55, czyli w porze chronionej, z oznakowaniem od lat 12, co stanowiło naruszenie przepisów o ochronie małoletnich. Audycja została skontrolowana po licznych skargach napływających od widzów.

Jak powiedziała rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska, kara nałożona na TVN jest jedną z najwyższych, jakie Krajowa Rada nałożyła na stację telewizyjną za łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Rzecznik TVN Karol Smoląg nie chciał komentować sprawy nałożonej kary.

W marcu 2006 r. Krajowa Rada nałożyła karę w wysokości 500 tys. zł na telewizję Polsat za emisję programu _ Kuba Wojewódzki _, w którym Kazimiera Szczuka nazwała autorkę audycji Radia Maryja Magdalenę Buczek "starą dziewczynką" i parodiowała jej sposób modlitwy. W styczniu 2010 roku Sąd Najwyższy oddalił kasację Polsatu w tej sprawie.

Z kolei w sierpniu 2009 r. SN orzekł, że telewizja TVN nie znieważyła symbolu narodowego poprzez wkładanie miniatur polskich flag w atrapy psich kup, co miało miejsce w jednym z odcinków programu _ Kuba Wojewódzki _, wyemitowanym w marcu 2008 r. Sąd uchylił wówczas decyzję KRRiT, która nałożyła za to na TVN ponad 470 tys. zł kary.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t112315.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/apel;sws;odrzucic;sprawozdanie;krrit,56,0,771896.html) Apel SWS: Odrzucić sprawozdanie KRRiT Gdyby do tego doszło Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zostałaby rozwiązana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t103213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;po;z;sld;robi;skok;na;media;beda;czystki,235,0,648427.html) Koalicja PO z SLD robi skok na media, będą czystki Droga do wymiany zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia jest otwarta. Do wzięcia jest około pół tysiąca dobrze opłacanych posad i karkołomne zadanie wydźwignięcia mediów publicznych z finansowej zapaści.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)