Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK nałożył na TP SA 1,4 mln zł kary

0
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na TP SA 1,4 mln zł kary za utrudnianie abonentom dostępu do usług konkurencyjnych operatorów - poinformował UOKiK w czwartkowym komunikacie. TP SA zapowiedziała, że odwoła się od decyzji Urzędu.

"Zarzuty UOKiK-u nie znajdują potwierdzenia w materiale dowodowym. Prezes Urzędu wyciągnął wnioski na podstawie jednostkowych zdarzeń, a nie trwałej praktyki" - powiedziała PAP Barbara Górska, rzecznik TP SA.

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek Netii w listopadzie 2003 roku. Netia zarzuciła Telekomunikacji Polskiej utrudnianie abonentom możliwości korzystania ze świadczonych przez siebie połączeń międzystrefowych i międzynarodowych na zasadzie preselekcji oraz przeciwdziałanie kształtowaniu się warunków niezbędnych dla rozwoju konkurencji.

Zdaniem prezesa UOKiK-u TP SA utrudniała abonentom prawo do swobodnego wyboru operatora świadczącego połączenia międzystrefowe oraz międzynarodowe.

"Telekomunikacja Polska złamała prawo żądając od abonentów kopii umowy zawartej z konkurencyjnym operatorem" - napisano w komunikacie.

wiadomości
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)