Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyniki Centertela lepsze od prognoz

0
Podziel się:

PTK Centertel, operator sieci Idea, osiągnie na koniec 2004 roku wyższy od zakładanego wzrost przychodów ze sprzedaży, a w czwartym kwartale odnotuje zdecydowany wzrost zysku netto - poinformował prezes spółki Sławomir Skrodzki.

"Rok zakończymy lepiej niż planowaliśmy. Zakładaliśmy 7 milionów klientów, ale zdecydowanie przekroczymy tę liczbę. Widzimy, że przychody wzrosną więcej niż zakładane 20 proc. Zdecydowanie wzrośnie też zysk netto" - powiedział dziennikarzom w czwartek Skrodzki.

Zysk netto Centertela po dziewięciu miesiącach 2004 roku wynosi ponad 450 mln zł, zysk operacyjny 793 mln zł, EBITDA 1,412 mld zł, a przychody 4,13 mld zł.

Skrodzki poinformował również, że liczba klientów abonamentowych Idei na koniec 2004 roku znacznie przekroczy 3 mln.

Skrodzki poinformował, że w najbliższym czasie będzie postępować integracja w ramach Grupy TPSA i Grupa będzie oferować klientom wspólnie pakiety usług, jednak o ewentualnej zmianie marki Idea na Orange muszą zdecydować udziałowcy PTK Centertel. Podobnie do nich należy, według Skrodzkiego, decyzja w sprawie potencjalnej odsprzedaży 34 proc. udziałów France Telecom w Centertelu Telekomunikacji Polskiej

Prezes TP Marek Józefiak informował w środę, że TP SA nie prowadzi na razie negocjacji na temat odkupienia od mającego 34 proc. France Telecom jego udziałów w PTK Centertel.

"Ewentualna decyzja o wprowadzeniu nowej marki Orange pozostaje w gestii udziałowców Centertela" -powiedział Skrodzki.

Dodał, że wprowadzenie na polski rynek globalnej marki Orange przyniosłoby Grupie TP korzyści w postaci mocniejszej pozycji negocjacyjnej np. z dostawcami infrastruktury oraz klientom dzięki standaryzacji usług w różnych krajach.

Centertel ogłosił w czwartek, że wprowadza od poniedziałku komercyjne usługi w technologii EGDE, umożliwiającą transmisję danych z prędkością do 384 Kb na sekundę.

Do końca roku EDGE ma być dostępny dla 50 proc. ludności Polski, a w przyszłym roku ma objąć swoim zasięgiem podobnie jak usługa GPRS (umożliwiająca wolniejszą transmisję danych) ponad 99 proc. ludności kraju, w związku z tym prezes Centertela zapowiada większe wydatki inwestycyjne w 2005 roku.

Prezes operatora powiedział, że technologia EDGE będzie w pierwszej kolejności skierowana do klientów korzystających już z GPRS.

"Oczekujemy, że w ciągu kilku miesięcy z EGDE będą korzystać wszyscy, którzy wykorzystywali do tej pory GPRS. Takich klientów mamy obecnie około 300.000" - powiedział Skrodzki.

Dodał, że w drugiej połowie przyszłego roku Centertel zaoferuje komercyjnie umożliwiające jeszcze szybszy przekaz danych usługi UMTS.

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)