Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Nie będzie komu uczyć. Po wakacjach może zabraknąć 11 tys. nauczycieli

118
Podziel się:

Nauczyciele mogą wybierać spośród 11 tys. ofert pracy. Tyle znajduje się w bankach ofert, które prowadzą kuratoria. Jeśli nie znajdą się chętni, wkrótce zabraknie nauczycieli.

Nauczyciele mogą "przebierać" w ofertach pracy. Może zabraknąć 11 tys. osób
Nauczyciele mogą "przebierać" w ofertach pracy. Może zabraknąć 11 tys. osób (PAP, Andrzej Grygiel)
bEENnYGd

Tak naprawdę pełna skala problemu znana będzie dopiero po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej do klas pierwszych szkół średnich. Po oszacowaniu faktycznych potrzeb, dyrektorzy będą mieli dosłownie kilkanaście dni na skompletowanie kadry. Zakończenie rekrutacji ma znaczenie, gdyż dopiero po ustaleniu liczby klas i ich liczebności dyrekcja będzie mogła określić, ilu nauczycieli będzie potrzebowała w kolejnym roku szkolnym - informuje "Rzeczpospolita".

Tylko w stolicy brakuje 1400 nauczycieli.

bEENnYGf

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że stara się rozwiązać problem i pozyskać więcej kandydatów poprzez m.in. podnoszenie wynagrodzenia. Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska przypomina, ż od stycznia nauczycielskie pensje poszły w górę o 5 proc., a kolejna podwyżka planowana jest na wrzesień.

Zobacz także: Obejrzyj: Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

W ofertach mogą przebierać przede wszystkim nauczyciele informatyki, matematyki, fizyki czy chemii. Brakuje też pedagogów, psychologów i nauczycieli wspomagających dla uczniów ze specjalnymi potrzebami. Kłopot jest tez z nauczycielami zawodu.

bEENnYGl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEENnYGG
edukacja
gospodarka
KOMENTARZE
(118)
Emerytka
rok temu
Nauczyciel to ciężka praca w szkole!!
ewqa
2 lata temu
Spełniły się marzenia wszystkich wylewających wiadra pomyj na nauczycieli, podczas wiosennego strajku.
Camil
2 lata temu
Nie trzeba było igrać z nauczycielami w kwietniu. Ponieważ znaczna część moich znajomych to właśnie nauczyciele, mogę powiedzieć, że część jeszcze w maju rzuciła wypowiedzenia, inni właśnie się nad tym zastanawiają. Nie bardzo zresztą wiem, dlaczego, skoro kolega-psycholog otrzymał ofertę w HR w korpo za 10 000 miesięcznie. Na początek.
bEENnYGH
Bez komentarz...
2 lata temu
Za chwile w Polsce zabraknie ludzi do pracy - zostaną tylko urzednicy, politycy, kasjerzy Biedronki i wyrobnicy korpo
Emeryt nauczy...
2 lata temu
Jak likwidowano gimnazja to było larum, że będzie bezrobocie wśród nauczycieli. Teraz się mówi, że brakuje nauczycieli. Czy to nie Broniarz mówi tak jak mu wygodnie.
...
Następna strona