Nie będzie podatku cyfrowego? Wicepremier Gowin nic nie wie, a wiceprezydent USA tak

- Nic mi nie wiadomo, aby rząd się wycofał z tego podatku - mówi money.pl wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Kilka dni temu wiceprezydent USA Mike Pence dziękował, że Polska zrezygnowała z wprowadzenia tego podatku. - W najbliższych dniach sprawa zostanie wyjaśniona. Jeśli zapadłaby taka decyzja, to na pewno w ramach pewnej transakcji. Bilans i korzyści musi zgadzać się i po stronie polskiej, i amerykańskiej - dodał.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie