Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Wąsowski
Michał Wąsowski
|
aktualizacja

"Nie powinniśmy odtrąbiać sukcesu". Widmo inflacji wciąż wisi nad Polską

W czwartek prezes Narodowego Banku Polskiego ogłosił "wielki sukces w walce z inflacją". Jak jednak wskazują eksperci w Debacie Gospodarczej Money.pl, jest za wcześnie na ogłaszanie tryumfu. Jak podkreślił Jan Oleszczuk-Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii, tym bardziej sukcesu nie powinien ogłaszać prezes NBP. - Widmo inflacji nie jest zażegnane. Co więcej, ona może być długotrwała, niezależna od stóp procentowych - mówił ekspert PLSE. Z kolei Łukasz Komuda wskazywał, że np. niemożliwe jest długie utrzymywanie niskich cen paliw. - Jest kilka impulsów proinflacyjnych, które się czają - podkreślał Komuda.

60
Podziel się:
KOMENTARZE
(60)
gapa
5 miesięcy temu
Widmo inflacji przy "takim profesorze"
bogdan
5 miesięcy temu
ja sobie myślę że tych wszystkich którzy świadomie z pełną premedytacją wprowadzają społeczeństwo w błąd dla własnych czy też partyjnych interesów powinien ponieść jak najdalej idące konsekwencje. jeśli tak się nie stanie to będzie oznaczało że ta nowa władza jest taka sama jak stara. że to jedynie pewien układ polityczny. zobaczymy
Adik
5 miesięcy temu
Teraz gadka, ze stopy nie maja duzego wplywu na walke z inflacja. Wazne, ze banki zaliczyly kolosalne zyski. Wspaniali ci "niezalezni" ekonomisci.
pit
5 miesięcy temu
Pora zakonczyc ten festiwal hipokryzji
Normalny
5 miesięcy temu
Chi, chi, chi czyli Oleszczuk.. A po co Ty w ogóle zabrałeś głos? O co Ci chodzi, co nam przekazałeś? Stara zasada mówi iż GDY NIE MASZ NIC DO POWIEDZENIA TO "TRZYMAJ DZIÓB".
...
Następna strona