Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Nie stać ich na leczenie. Tak źle w USA nie było od dwóch dekad

12
Podziel się:

Rekordowy odsetek 38 proc. Amerykanów zrezygnowało w 2022 roku z leczenia ze względu na wysokie koszty. Najbardziej cierpią na tym osoby o niższych dochodach, młodsi dorośli i kobiety - wynika z sondażu Gallupa.

Nie stać ich na leczenie. Tak źle w USA nie było od dwóch dekad
Według Gallupa liczba osób odkładających leczenie gwałtownie wzrosła (Flickr, Hospital CLÍNIC CC BY-ND 2.0 Flickr)

Ogółem 38 proc. ankietowanych stwierdziło, że sami zrezygnowali lub odłożyli na później starania o opiekę medyczną z powodu jej wysokich kosztów. Stanowi to najwyższy odsetek od 22 lat.

Według Gallupa liczba osób odkładających leczenie z powodu "bardzo" lub "w pewnym stopniu" poważnych schorzeń gwałtownie wzrosła do 27 proc. 11 proc. zrezygnowało z leczenia z powodu mniej poważnych schorzeń.

Mieszkańcom Stanów Zjednoczonych coraz trudniej jest pozwolić sobie na opiekę medyczną, nawet jeśli mają ubezpieczenie zdrowotne zapewniane przez pracodawcę.

Naukowcy z New York University odkryli, że w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła liczba oszczędzających na opiece medycznej Amerykanów, nawet jeśli dysponują ubezpieczeniem zdrowotnym poprzez zakład pracy. Nie pokrywa ono najczęściej w całości wielu wydatków na ten cel.

Agencja prasowa UPI zauważyła, że badania specjalistycznego czasopisma "Journal of the American Medical Association" (JAMA) nie określiły jednoznacznych przyczyn tego zjawiska. Wskazywały jednak na rosnące koszty opieki zdrowotnej i dążenia ubezpieczycieli by przesunąć większą część płatności za leczenie na konsumentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
TROCHĘ PRAWDY
2 miesiące temu
Naprawdę opanujcie się z tym pisaniem idiotyzmów jak nie znacie rzeczywistości. Opieki medycznej w USA nawet nie można porównywać z tą w Polsce. Oczywiście mowa o normalnych obywatelach, którzy mają pracę i ubezpieczenia medyczne. To naprawdę łatwo tam osiągnąć. Ale oczywiście można też z wyboru mieszkać pod mostem, albo oszczędzać na ubezpieczeniu i kupić sobie lepszy dom, czy samochód. Na tym polega wolność człowieka, ale trzeba też wziąść odpowiedzialność za swoje życie. Na nierobów i niedorozwojów nie ma tam miejsca.
Kkkk
2 miesiące temu
Rzad skorumpowany nic nie pomaga spoleczenstwu tylko okrada tak jak w polsce
ZK590
2 miesiące temu
czy mamy się cieszyć, że sąsiadowi także zdechła krowa? Przecież w Polsce "leczenie" polega na wypisaniu recepty ma choleserol albo atybiotyk na zasadzie "może się uda". Odczytem zleconych badań raczej nikt nie chce się męczyć bo oczywiście wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Ted.
2 miesiące temu
Czy to ma nas pocieszyć!? U nas również problem z leczeniem.
jazz
2 miesiące temu
Ameryka to tylko demokracja na filmach i dobrobyt