Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie stać nas na kolejne lockdowny? Rzecznik MŚP: każda rodzina musi dać 20 tys.

- Większość przedsiębiorców otrzymuje te pieniądze z tarcz, ale nawet jak otrzymuje je 80 proc. wszystkich, jak twierdzi PFR, to zostaje 20 proc. I my ich zostawić nie możemy. Jeżeli przedsiębiorca wziął kredyt i zastawił dom rodzinny, teraz nie ma przychodów, musi spłacać leasing. Leasingodawca w tej chwili już windykuje należności z tego domu, w którym mieszkają 3 rodziny, to jest nie w porządku. A to nie jest jego nieudolność, zamknięcie gospodarki spowodowało, że nie może tych rachunków spłacać. Powinniśmy być solidarni z tym człowiekiem i nie pozwolić, żeby komornik wyrzucał go z domu - mówił w programie "Money. To się liczy" rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. - Kolejną kwestią jest to, czy nas stać na kolejne lockdowny. Te 180 mld to jest na każdego Polaka, od dziecka, po emeryta, 4800 zł. Czyli każda 4-osobowa rodzina powinna wyjąć z portfela 20 tys. i włożyć do budżetu w ramach rekompensat za lockdown. Jest pytanie, jak długo...

rozwiń
25-02-2021
Tagi:
157 reakcji
5
4
148
Podziel się
Komentarze (148)
zobacz więcej komentarzy (148)
KOMENTARZE
(148)
Iga
2 lata temu
Ja bym chciała widzieć jak ten przedsiębiorca robi zrzutę z kumplami na pracownika, którego kiedyś bez skrupułów zwolnił, a ten nie miał za co spłacać kredytu i poszedł na bruk. Biznes to ryzyko, zakładają na potęgę spółki zoo, odliczenia od podatku, tak, że zawsze wykazywana strata, a potem każą ludziom swoje długi spłacać.
oleś
2 lata temu
Zwolnić tę całą armię czarnokieckowych, którzy biorą co miesiąc sporą kasę. Do czego oni są potrzebni... w urzędzie celnym czy innym. Przenieść lekcje religii do sal katechetycznych. Zerwać konkordat. No i nie rozrwaniać naszej krwawicy na prawo i lewo. Wam się należy tak samo jak nam.
Alpc
2 lata temu
A okrada ie społeczeństwa i branie po 500 to za mało?
Marek
2 lata temu
Ja już działalność gospodarczą zamkłem rok temu. W tym kraju nie da się normalnie pracować. Non stop nowe podatki i obciążenia. Rząd rzuca ciągle kłody pod nogi. Przez dwanaście lat płaciłem wszystkie zobowiązania, ale dość teraz nie dam nic. W tym kraju nie szanuje się ludzi którzy chcą się rozwijać i pracować.
Piotr
2 lata temu
Co za Buc!!! Jajnik śmie mówić, że każda rodzina ma wyjąc 20 tys i zasilić do budżet. Jak był Covid w Chinach w 2019, to trzeba było granice w EU zamknąć to by nic nie weszło. Październik 2019 do marzec 2020 nic rządzący nie zrobili ani w Polsce ani w EU aby uchronić kraj i Europe przed pandemią. Zdymisjonować!!!
...
Następna strona