Trwa ładowanie...
bEJIQwVx
Notowania
Przejdź na

Nie tylko "Beczka+". Oto, jak rząd chce walczyć ze zmianami klimatu

Program "Beczka+", który przed wyborami zapowiedział Andrzej Duda, wpisuje się w program "Stop suszy" - strategiczny dokument w zakresie retencji - tłumaczył prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca. - Z informacji, które mam, wynika, że pieniędzy na ten program jest wystarczająco i cały czas w regionach zbierane są wnioski. Natomiast proszę spojrzeć na program "Stop suszy", który podlega ostatnim szlifom, jeśli chodzi o przyjęcie go w drodze rozporządzenia. Mamy tam cały katalog działań, od mikroretencji, przez małą i dużą retencję, po cały katalog działań ukierunkowanych na samorządy i obywateli - przekonywał Deca. Jak tłumaczył, program będzie m.in. wspierał łapanie deszczów, które - zwłaszcza w ostatnich czasach - są bardzo intensywne. - To czas, by tę wodę łapać. Dla przysłowiowego Kowalskiego są to odpowiednie zbiorniki na deszczówkę, ale chodzi nam też o to, żeby zmniejszać zabetonowanie naszych terenów - wyjaśniał.

0
0
12
Podziel się
Komentarze (12)
zobacz więcej komentarzy (12)
bEJIQwVJ
KOMENTARZE
(12)
Nick
rok temu
Najlepszym zbiornikiem jest ziemia i dlatego najbardziej ekologiczne jest rozsączanie. Kto będzie opróżniał te zbiorniki po opadach jesienią czy zimą.
***** a ILE ...
rok temu
WYPŁATY, EMERYTURY LUB RENTY ZABIERA biednym PAŃSTWO? - bo system podatkowy funkcjonuje tak NAPRAWDĘ całkiem inaczej, niż to się do wierzenia podaje! Na tej stronie jest link do darmowego ebooka, który pomoże zrozumieć, kto i dlaczego płaci najwyższe, 90%-we podatki. I kłamstwo, że istnieje coś takiego, jak kwota wolna od podatku! (b. krótko - na jednej stronie) Polecam dobrze się krzesła trzymać! (przy czytaniu) :-) renata-derek.esy*es/podatki.html (zamiast * wstaw kropkę) Henry Ford (producent samochodów w USA) dawno temu powiedział: „Dobrze, że ludzie nie rozumieją systemu finansowego i bankowego (od siebie dodam, że i podatkowego). Gdyby to TERAZ zrozumieli, mielibyśmy rewolucję najpóźniej jutro rano.“ :-)
***** a ILE
rok temu
Z WYPŁATY, EMERYTURY LUB RENTY ZABIERA biednym PAŃSTWO? - bo system podatkowy funkcjonuje tak NAPRAWDĘ całkiem inaczej, niż to się do wierzenia podaje! Na tej stronie jest link do darmowego ebooka, który pomoże zrozumieć, kto i dlaczego płaci najwyższe, 90%-we podatki. I kłamstwo, że istnieje coś takiego, jak kwota wolna od podatku! (b. krótko - na jednej stronie) Polecam dobrze się krzesła trzymać! (przy czytaniu) :-) renata-derek.esy*es/podatki.html (zamiast * wstaw kropkę) Henry Ford (producent samochodów w USA) dawno temu powiedział: „Dobrze, że ludzie nie rozumieją systemu finansowego i bankowego (od siebie dodam, że i podatkowego). Gdyby to TERAZ zrozumieli, mielibyśmy rewolucję najpóźniej jutro rano.“ :-)
bEJIQwWb
Już niedługo
rok temu
podnoszący się poziom wód zaleje trochę próżni w pustych łbach. Szkoda, że za późno już żeby cokolwiek zrobić. Bal na titaniku i tyle ...
dj
rok temu
Zabetonowali nam każdy trawnik w mieście. Czas na apartamenty w Łazienkach, a tłuszcza niech gania z wiadrami po deszczu.