Notowania

Niedziela handlowa 14 kwietnia - czy sklepy są otwarte?

W związku z zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu niedziela handlowa przypada coraz rzadziej. Kwiecień jest jednak wyjątkiem z uwagi na Święta Wielkanocne. 14 kwietnia sklepy są otwarte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Niedziela handlowa 14 kwietnia - czy sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa 14 kwietnia - czy jutro sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko za sprawą ustawy o zakazie handlu. Obecnie zakupy możemy zrobić najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Aktualny miesiąc jest jednak wyjątkiem i niedziela handlowa wypada częściej. W kwietniu obchodzimy bowiem Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia).

Tym razem niedziela (14 kwietnia) jest więc niedzielą handlową. Większość sklepów, galerii handlowych oraz supermarketów będzie otwarta według zaplanowanych godzin.

Niedziele handlowe. Kwiecień 2019

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Zgodnie z ustawą w wybrane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. logistyka, dystrybucja, magazynowanie i przeładunki.

Zakaz ten nie obejmuje natomiast m.in. piekarni, aptek, kwiaciarni, stacji benzynowych oraz sklepów związanych z obsługą turystów. Do tej listy dołączają także punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Niedziela handlowa - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Niedziela niehandlowa - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia

W 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jednak jak wynika z badania przedstawionego przez "Dziennik Gazetę Prawną", tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2019

tmpniemieccy agenci z PO, którzy niczego w Polsce nie potrzebują budować, bo wszystko, np. lotniska, w Niemczech są i którzy przeciw zakazowi handlu w … Czytaj całość

14-04-2019

takie mam zdanieuważam, że od PRLowskiego aparatczyka Broniarza, który ZNP do rosyjskiego SLD włączył i który nie strajkował, jak PO i PSL 2500 szkół zlikwidowały i … Czytaj całość

14-04-2019

RacjaPrecz z 500+ i zakazami handlu!!

Rozwiń komentarze (19)