Notowania

Niedziela handlowa 7 kwietnia - czy dzisiaj sklepy są otwarte?

W związku z zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu niedziela handlowa w tym roku przypada zdecydowanie rzadziej. Sprawdź, czy dzisiaj 7 kwietnia sklepy są otwarte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Niedziela handlowa 7 kwietnia - czy dzisiaj sklepy są otwarte?

Niedziela handlowa 7 kwietnia - czy dzisiaj sklepy są otwarte?

Niedziela handlowa w nowym roku przypada zdecydowanie rzadziej. Zakupy możemy zrobić najczęściej w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się. Tak jest np. w kwietniu br.

Niedziela 7 kwietnia jest niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie zamknięta.

Niedziele handlowe. Kwiecień 2019

Ustawa ograniczająca handel w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Początkowo mogliśmy zrobić zazwyczaj w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od stycznia br. zakaz został zaostrzony i zakupy będzie można zrobić jedynie w ostatni weekend miesiąca. W pozostałe niedziele nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów w Polsce.

Zgodnie z projektem ustawy we wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. dystrybucja, magazynowanie, przeładunki i logistyka. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. piekarnie, apteki, stacje benzynowe, kwiaciarnie oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do tej listy dołączają także punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Zakaz handlu - kwiecień 2019:

  • Niedziele handlowe: 14 kwietnia i 28 kwietnia
  • Niedziele niehandlowe 7 kwietnia i 21 kwietnia

Od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jednak jak wynika z badania przedstawionego przez "Dziennik Gazetę Prawną", tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele. Projekt ten mogą więc czekać zmiany.

W połowie marca br. w Sejmie przedstawiciele handlu oraz parlamentarzyści podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem handlu. Jednak jak zaznaczył wiceminister Stanisław Szwed - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2019

W kazdą niedzileta sama lewacka propaganda. Nie podoba się że dziś sklepy zamknięte? To jedź do Niemiec, tam kupisz wszystko czego potrzebujesz!

07-04-2019

miroGłupota do nieskończoności

07-04-2019

ADAMOśmielam się wątpić czy przez ograniczenie handlu w niedzielę ludzie chodzą częściej do kościoła w niedzielę a taki miał być efekt.

Rozwiń komentarze (3)