Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Niedziela handlowa a zakaz handlu. Czy w najbliższą niedzielę 22 września zrobimy zakupy?

39
Podziel się

Od nowego roku niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej. Podpowiadamy, czy w najbliższą niedzielę 22 września zrobimy zakupy.

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy w najbliższą niedzielę 22 września sklepy będą otwarte?
Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy w najbliższą niedzielę 22 września sklepy będą otwarte? (Pixabay.com)
bEhfkUhx

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy w najbliższą niedzielę 22 września sklepy będą otwarte?

W 2019 r. niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej niż w poprzednim. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy dotyczącej zakazu handlu.

Obecnie zakupy zrobimy najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem pozostają miesiące, w których wypadają ważne święta np. Wielkanoc i Boże Narodzenie, wówczas liczba niedziel handlowych jest większa.

bEhfkUhz

Najbliższa niedziela 25 sierpnia jest niedzielą niehandlową. Sklepy, supermarkety i galerie handlowe będą tego dnia zamknięte

Zobacz także: Zobacz: Niedziela handlowa a zakaz handlu. Minister triumfuje

Niedziela handlowa a zakaz handlu - wrzesień 2019:

  • Niedziela handlowa: 29 września
  • Niedziela niehandlowa: 1, 8, 15, 22 września
bEhfkUhF

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Zgodnie z ustawą, we wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. logistyka, przeładunki, magazynowanie i dystrybucja.

Niedziela handlowa a zakaz handlu. Lex Żabka i inne projekty ustaw przepadną?

Jak informowaliśmy na początku września na money.pl, na ostatnim posiedzeniu Sejmu nie przewidziano w planie procedowania projektów ustaw dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Oznacza to, że projekty, m.in. lex Żabka, trafią do kosza.

Zmian w przepisach o zakazie handlu w niedzielę chciało Prawo i Sprawiedliwość. Grupa posłów tej formacji złożyła projekt ustawy, która miała ograniczyć możliwość korzystania przez sklepy w niedziele z wyłączenia od zakazu przewidzianego dla placówek pocztowych.

bEhfkUhG

Jak informował portal wiadomoscihandlowe.pl, zapisy te miały uderzyć we franczyzobiorców Żabki, którzy korzystali z tej furtki. Posłowie chcieli, aby uszczelnienie przepisów zamknęło im tę możliwość.

Zgodnie ze wspomnianą ustawą, wraz z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele, z wyjątkiem miesięcy, w które wypadają ważne święta, mają być ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhfkUia
KOMENTARZE
(39)
wolny człowie...
2 lata temu
Przejdzie jeden zakaz bez problemu to potem będą kolejne zakazy.
efekt zakazu
2 lata temu
Zakaz handlu tylko spowodował, że część pracowników sklepów, obsługi centrów handlowych czy ochrony straciło pracę, bo stali się zbyteczni lub zostali zmuszeni do pracy w mniejszym wymiarze godzin, więc stracili część środków do życia.
Połek
2 lata temu
Polska gospodarka nie jest na tyle silna, żeby dobrowolnie rezygnować z jednego z najlepszych dni utargów dla sklepów.
bEhfkUib
yogi
2 lata temu
Jedna niedziela handlowa w miesiącu to tragedia, przecież takie kolejki będą że ludzie stracą kilka godzin więcej niż zamierzali. Czemu nie może być tak jak dawniej?
Kalendarz
2 lata temu
"Najbliższa niedziela 25 sierpnia jest niedzielą niehandlową". To jakiś zimny ten sierpień. Już myślałem, że mamy wrzesień i niedziela przypada 22.09. Ufff, dzięki wp.
...
Następna strona